آزمایش آنتی بادی کرونا مصونیت در برابر این ویروس را ثابت نمی کند

به گزارش بارازعلی، سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا گفت، نتیجه مثبت آزمایش آنتی بادی های کووید 19 ، مصونیت فرد را در برابر این ویروس ثابت نمی کند و نمی تواند جایگزینی برای واکسن کرونا باشد.

آزمایش آنتی بادی کرونا مصونیت در برابر این ویروس را ثابت نمی کند

به گزارش خبرنگاران، سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا اضافه کرد: نتیجه مثبت آزمایش آنتی بادی های کووید 19، جایگزین کافی برای دریافت واکسن های کرونا نیست. این آزمایش ها با جستجوی علائم واکنش ایمنی می تواند مشخص کند که آیا فردی در گذشته به ویروس کووید-19 مبتلا بوده است یا خیر.

حداقل 33 میلیون آمریکایی از ابتدای شیوع همه گیری کووید 19 به این بیماری مبتلا شده اند و بعضی اظهار داشتند که قبلاً به این بیماری مبتلا بوده اند.

در حالی که آنتی بادی ها می توانند بعضی محافظت های ایمنی را در فرد ایجاد نمایند، اما سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا از مردم این کشور می خواهد که با وجود داشتن آنتی بادی در برابر کرونا، واکسن کووید 19 را دریافت نمایند تا بتوانند کاملا از خود در برابر اثر این ویروس محافظت نمایند.

این سازمان همچنین اضافه کرد: نوع آنتی بادی هایی که واکسن های کرونا ایجاد می نمایند، با آزمایش هایی که برای تشخیص آلوده بودن قبلی فرد به ویروس کووید 19 انجام می گردد، قابل تشخیص نیست. بنابراین آزمایش خون احتمالاً مصونیت فرد را در برابر این ویروس تأیید نمی کند.

آزمایش های آنتی بادی در شناسایی افرادی که احتمالا در معرض ویروس SARS-CoV-2 قرار داشته اند و احتمالا یک واکنش ایمنی تطبیقی ایجاد نموده اند، نقش مهمی دارند.

سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: در هر زمان نباید از آزمایش های آنتی بادی برای مشخص مصونیت فرد در برابر کووید 19 استفاده کرد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1889

به "آزمایش آنتی بادی کرونا مصونیت در برابر این ویروس را ثابت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش آنتی بادی کرونا مصونیت در برابر این ویروس را ثابت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید