شروع تزریق یک میلیون دوز واکسن کرونا از امروز ، اعلام فراخوان ثبت نام برای واکسیناسیون بیماران صعب العلاج

به گزارش بارازعلی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک میلیون دوز واکسن با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از امروز تزریق می گردد.

شروع تزریق یک میلیون دوز واکسن کرونا از امروز ، اعلام فراخوان ثبت نام برای واکسیناسیون بیماران صعب العلاج

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سعید نمکی وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: واکسن کرونا یکی از بحث های جدی در جهان است و ما در زمینه فراوری واکسن گام های موثری برداشته ایم و می دانستیم که واکسن یک موضوع سیاسی است، ما 16 میلیون دوز به وسیله سهمیه کوواکس واکسن خریداری نموده ایم و بعد از ماه ها توانستیم پول آن را انتقال دهیم. ما با کشور روسیه و هند، چین مذاکراتی در زمینه تامین واکسن انجام داده و به نتایج خوبی رسیدیم.

وی افزود: نشست امروز بیشتر جنبه سیاسی بود و ما معترض شیوه های توزیع کوواکس هستیم. بی عدالتی در مصرف و توزیع واکسن در جهان وجود دارد و باید سازمان های بین المللی به آن رسیدگی نمایند و امروزه 85 درصد واکسن ها در تعداد محدود کشورها مصرف می گردد. متاسفانه بر اثر تحریم های ظالمانه واکسن به سختی به ما می رسد. در حال حاضر در شش پلت فرم در زمینه فراوری واکسن کارهای خوبی انجام داده ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک میلیون دوز واکسن که متأسفانه با تأخیر نیمه دوم فروردین به کشور رسید، با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از امروز تزریق می گردد.

وی گفت: مرحله نخست واکسیناسیون کرونا تا هفته اول اردیبهشت پایان یابد و مرحله دوم نیز براساس پیش بینی ها در اردیبهشت شروع گردد.

نمکی گفت: در مرحله اول تمام کادر درمان، دانشجویان علوم پزشکی و پرستاری، کارکنان آزمایشگاه ها و همچنین بیماران صعب العلاج واکسینه می شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برای شناسایی بیماران صعب العلاج علاوه بر پرونده های موجود پزشکی، دانشگاه های علوم پزشکی فراخوانی برای ثبت نام این بیماران اعلام می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1837

به "شروع تزریق یک میلیون دوز واکسن کرونا از امروز ، اعلام فراخوان ثبت نام برای واکسیناسیون بیماران صعب العلاج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تزریق یک میلیون دوز واکسن کرونا از امروز ، اعلام فراخوان ثبت نام برای واکسیناسیون بیماران صعب العلاج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید