استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس درج می شوند

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران به نقل از فرا بورس ایران، حجت اسماعیل زاده درباره آخرین شرایط پذیرش دو شرکت استقلال و پرسپولیس در فرا بورس شفاف سازی کرد و اطلاع داد: در حال حاضر استقلال و پرسپولیس در حال طی کردن جهت ثبت این شرکت ها نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و بعد از آن، نماد معاملاتی آن ها در بازار پایه فرا بورس درج خواهد شد.

استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس درج می شوند

وی عنوان نمود: استقلال و پرسپولیس با توجه به سطح استانداردهای فعلی این شرکت ها در حوزه اقتصادی و گزارشگری نمی توانند در بازارهای اول و دوم یعنی بازارهای اصلی فرا بورس پذیرش شوند و امکان حضور آن ها در بازار سرمایه تنها به وسیله بازار پایه امکان پذیر است.

به گفته وی طی جلسات مشترک برگزارشده با وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی، مقرر شده است که این شرکت ها با توجه به سهامی عام بودن و مصوبه شورای عالی بورس، در بازار پایه فرا بورس درج شوند و از این طریق سهام آن ها برای عموم مردم ارائه گردد.

معاون پذیرش فرا بورس با یادآوری اینکه در حال حاضر شرکت های استقلال و پرسپولیس در حال طی کردن جهت ثبت این شرکت ها نزد سازمان بورس هستند، اظهار داشت: بعد از مرحله ثبت این شرکت ها، نماد معاملاتی آن ها برای انجام معاملات در بازار پایه فرا بورس درج خواهد شد تا در زمان مقتضی مقدمات لازم برای بازگشایی نماد آن ها در بازار صورت بگیرد که مراتب آن اطلاع رسانی و اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1925

به "استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس درج می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و پرسپولیس در بازار پایه فرابورس درج می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید