اشتاین مایر خطاب به ترامپ: لطفا قابل احترام بمان!

به گزارش بارازعلی، ایسنا نوشت: رییس جمهور آلمان از آمریکا خواست که به عنوان یک شریک، احترام متقابل را رعایت کند و ملی گرایی را رد کند.

اشتاین مایر خطاب به ترامپ: لطفا قابل احترام بمان!

فرانک والتر اشتاینمایر، رییس جمهور آلمان در سی امین سالگرد فروپاشی دیوار برلین با اشاره به نقش کلیدی آمریکا در فروپاشی این دیوار منفور که آلمان شرقی کمونیست را از آلمان غربی کاپیتالیست جدا می کرد، اظهار کرد، همچنان صدای گریه رونالد ریگان، رییس جمهور وقت آمریکا را هنگامی که گفت این دیوار را خراب کنید، می شنود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، او با انتقاد از سیاست اول آمریکای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و تاکیدش برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک خواهان بازگشت آمریکا به رویکرد سابق خود شد.

اشتاینمایر در این باره گفت: چیزی که امیدوارم در آینده اتفاق بیفتد، حضور آمریکا به عنوان یک شریک است که احترام متقابل را رعایت می نماید و در راستای منافع دموکراسی و آزادی و علیه خودخواهی ملی گام برمی دارد.

وی با اشاره به گرایش های راست افراطی که طی سال های اخیر در آلمان رشد نموده، اضافه نمود: دیواری تازه سر برآورده که در کشورمان ایجاد تفرقه نموده است. این دیوار، دیواری از ناامیدی، خشم و نفرت است.

این رییس جمهور خواهان تخریب دیوارهایی شد که نامرئی هستند اما ایجاد تفرقه می نمایند؛ دیوارهایی که مانعی در انسجام آلمان هستند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 11 دی 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 744

به "اشتاین مایر خطاب به ترامپ: لطفا قابل احترام بمان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتاین مایر خطاب به ترامپ: لطفا قابل احترام بمان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید