اعتراض پاکستان به قانون جدید اقامت در کشمیر هند

به گزارش بارازعلی، پاکستان اظهار کرد، قانون تازه اقامتی که در کشمیر اعلام شده، غیرقانونی و ناقض قوانین بین المللی است.

اعتراض پاکستان به قانون جدید اقامت در کشمیر هند

به گزارش بارازعلی، اسلام آباد این اقدام تازه دهلی نو را با هدف تغییر شرایط جمعیتی کشمیر دانست و خواستار مواخذه هند بر سر نقض قوانین و توافق های بین المللی شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه ای اظهار کرد: پاکستان شدیدا و کاملا اقدامات دولت هند را برای محروم کردن بیش از پیش مردم کشمیر از طریق این قانون اقامتی محکوم و رد می کند.

وزارت خارجه پاکستان در این بیانیه این قانون تازه را غیرقانونی و در تخلف روشن از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل و قوانین بین المللی از جمله کنوانسیون چهارم ژنو و توافقات دوجانبه میان هند و پاکستان دانست.

منتقدان این قانون در پاکستان معتقدند که این طرح ادامه اقدامات هند برای لغو خودمختاری کشمیر است و راه را برای اقامت خارجی ها در این منطقه هموار می کند. پاکستان همچنین این اقدام را با هدف محروم کردن کشمیری ها از سرزمینشان، منزوی کردن آنان به لحاظ سیاسی و اقتصادی و محروم کردن آنان از هویت محلی خود دانست.

این بیانیه اضافه نمود: سازمان ملل و جامعه بین الملل باید فورا برای توقف این اقدام گام بردارند و هند را برای نقض مکرر قوانین بین المللی مواخذه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1244

به "اعتراض پاکستان به قانون جدید اقامت در کشمیر هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض پاکستان به قانون جدید اقامت در کشمیر هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید