افتتاح نخستین هتل هوشمند کشور در شهمیرزاد و شروع عملیات اجرایی سه پروژه در سمنان

عملیات اجرایی سه پروژه گردشگری در استان سمنان و همچنین افتتاح هتل 4 ستاره در شهمیرزاد به دستور رئیس جمهوری به وسیله ویدئوکنفرانس صورت گرفت.

افتتاح نخستین هتل هوشمند کشور در شهمیرزاد و شروع عملیات اجرایی سه پروژه در سمنان

به گزارش خبرنگاران علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز سه شنبه 13 آذر 97 در مراسم افتتاح این هتل در ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهوری گفت: تا پیش از شروع به کار دولت 11، هشت واحد اقامتی در استان سمنان فعالیت داشت، در دولت 11، دو واحد اقامتی و در دولت 12، پنج واحد اقامتی به این تعداد اضافه شده است.

او توضیح داد: در مجموع هفت واحد اقامتی به واحدهای اقامتی استان اضافه شده است و در حال حاضر نیز 4 هتل در سمنان در حال ساخت است، امیدواریم این پروژه ها در توسعه گردشگری استان نقش دموثری داشته باشد.

مونسان اضافه نمود: کوشش می کنیم از 2570 تخت در استان به 4400 تخت دست پیدا کنیم، همچنین در حال حاضر هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان جریان دارد، با تاکید رئیس جمهوری در حوزه گردشگری درصد اشغال هتل ها از متوسط 34 درصد در سال گذشته به 70 درصد افزایش یافته است و در شش ماه گذشته 1500 گردشگری خارجی وارد استان سمنان شده اند که این روند نشان دهنده رشد و توسعه گردشگری در استان است.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: کوشش می کنیم تا سرانجام سال 18 واحد بوم گردی و 3 پروژه گردشگری را در استان سمنان به بهره برداری برسانیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: امروز نیز هتل 4 ستاره ساران که با اعتباری بالغ بر 60میلیارد تومان ساخته شده است افتتاح می گردد، همچنین فردا عملیات اجرایی هتل 5 ستاره در شهرستان مهدیشهر شروع می گردد که کوشش می کنیم یک هتل 5 ستاره تا سرانجام این دولت در استان سمنان به بهره برداری برسد.

او ادامه داد: همچنین فردا عملیات اجرایی هتل کاروانسرای ایوانکی و یک هتل سنتی در استان سمنان شروع می گردد.

همچنین در ادامه این مراسم دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری با تقدیر از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای کوشش در زمینه توسعه گردشگری و صنایع دستی و حفاظت از میراث فرهنگی کشور، گفت: شهرستان شهمیرزاد از دیرباز در زمینه تامین مواد غذایی استان و کشور نقش موثری داشته است.

رئیس جمهوری اضافه نمود: شهمیرزاد علاوه بر مواد غذایی و گردو، آب و هوایی بسیار مساعد و خوب دارد که مردم استان در فصل های گرم از این فضای مساعد استفاده می نمایند.

دکتر روحانی ادامه داد: خوشحالم که طرح ها و پروژه های مناسبی در شهرهای مختلف استان به بهره برداری می رسد.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 199

به "افتتاح نخستین هتل هوشمند کشور در شهمیرزاد و شروع عملیات اجرایی سه پروژه در سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نخستین هتل هوشمند کشور در شهمیرزاد و شروع عملیات اجرایی سه پروژه در سمنان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید