اهمیت مسئولیت اجتماعی مردم در پیشگیری از انتشار کرونا

به گزارش بارازعلی، خبرنگاران/گیلان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت گفت: مردم نقش موثری در پیشگیری از انتشار کرونا دارند.

اهمیت مسئولیت اجتماعی مردم در پیشگیری از انتشار کرونا

حمزه عشوری در گفت و گو با بارازعلی گفت: با توجه به امکان ناقل بودن ویروس کرونا به وسیله پسماندهای پزشکی و بیمارستانی، مدیریت بهینه این بخش در حال حاضر از اهمیت مضاعف برخوردار است.

وی اضافه نمود: برای مدیریت پسماندهای پزشکی، تدابیر و ملاحظات ویژه ای در همه مراحل و چرخه از فراوری، نگهداری، جمع آوری، بی خطر سازی، انتقال و دفع نهایی آن صورت می گیرد.

عشوری ادامه داد: در حال حاضر تحویل بی خطرسازی پسماندهای پزشکی بیمارستانهای مخصوص کرونا در رشت به دو شرکت معتبر در حال اجرا است و چندنفری را هم که تخلفاتی داشتند به مراجع قضایی معرفی کردیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان رشت گفت: همکاران ما در حال نظارت هستند تا فرایند و چرخه بی خطرسازی ها به روش درستی انجام گردد.

وی از شهفرایندان خواست ماسک ها و دستکشهای مصرفی را در محیط رها نکنند، بلکه پس از مصرف در کیسه های پلاستیکی محفوظ گذاشته و درب آنها را بسته و در سطل زباله در بسته قرار دهند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست گفت: نقش مشارکت شهفرایندان و توجه به مسئولیت اجتماعی در شرایط خاص کشور در پیشگیری از انتشار بیماری و این ویروس بسیار حائز اهمیت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1061

به "اهمیت مسئولیت اجتماعی مردم در پیشگیری از انتشار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت مسئولیت اجتماعی مردم در پیشگیری از انتشار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید