اینترنت رایگان مراکز علمی و دانشگاهی یک ماه دیگر تمدید شد

به گزارش بارازعلی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید یک ماهه ترافیک مصرفی اینترنت دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم خبر داد.

اینترنت رایگان مراکز علمی و دانشگاهی یک ماه دیگر تمدید شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی بارازعلی به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سید ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید یک ماهه ترافیک مصرفی اینترنت دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم خبر داد.

براساس این گزارش ، با آغاز فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بطور داوطلبانه و به عنوان مسئولیت اجتماعی اقدام به رایگان کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه های علمیه و وزارت عتف کرد به طوری که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رییس جمهور از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیش از 50 میلیارد تومان عنوان کرد و اکنون معاون فناوری وزیر ارتباطات از تمدید یک ماهه این سرویس رایگان با دستور آذری جهرمی خبر می دهد.

لازم به ذکر است ، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا کنون اقدامات لازم برای درج اطلاعات تعداد 1493 سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان برای آن ها اجرا شده است. به همین دلیل از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا نهایت همکاری را با واحدهای دانشگاهی که بعضا در این زمینه با مشکل مواجهند را تا رفع ایراد داشته باشند و مراکز علمی در این زمینه می توانند موضوع را از طریق ادارات کل ICT استانی دنبال کنند.

لازم به ذکر است که وصول اطلاعات فنی سامانه های آموزشی از وزارت عتف در حال تکمیل است و از سوی دیگر عدم تطابق کامل اطلاعات واصله سامانه ها با سامانه های انتهایی که محتواهای آموزشی بر روی آن ها بارگذاری شده است می تواند از عوامل عدم اعمال ترافیک رایگان برای بعضی دانشگاه ها باشد. تعدد اطلاعات واصله برای بعضی از مراکز دانشگاهی و درج سرویس های غیر مرتبط در اطلاعات واصله از جمله مشکلاتی است که در راستای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذیی نفعان انتهایی باید اصلاح و بروزرسانی لازم صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مرداد 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1254

به "اینترنت رایگان مراکز علمی و دانشگاهی یک ماه دیگر تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت رایگان مراکز علمی و دانشگاهی یک ماه دیگر تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید