بازدید مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهردار مشهد از پروژه بازپیرایی جلو خان آرامگاه فردوسی

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی به همراه شهردار مشهد از طرح مشترک اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری در زمینه بازپیرایی جلوخان آرامگاه فردوسی بازدید کرد.

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهردار مشهد از پروژه بازپیرایی جلو خان آرامگاه فردوسی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این بازدید پیمانکاران پروژه گزارشی از اقدامات اجرا شده و در دست انجام برای ساماندهی پیشخوان فردوسی را به شهردار مشهد ارائه کردند.

هم چنین در این بازدیدعلاوه رر محمدرضا کلائی شهردار مشهد، احسان زهره وندی مدیر پایگاه میراث فرهنگی توس، سید مسعود ریاضی رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد، احمد محبی شهردار منطقه 12، خلیل ا... کاظمی معاون فنی و عمران شهرداری مشهد، ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در این بازدید همراهی کردند و با بازدید از بخش های مختلف کارگاه پروژه اجرایی ساماندهی پیشخوان فردوسی از نزدیک در جریان روند اقدامات اجرا شده قرار گرفتند.

در جریان این بازدید پس از ارائه توضیحات توسط،پیمانکار پروژه محمدرضا کلائی در مورد پیشرفت های فیزیکی پروژه، ضمن تقدیر از کوشش های اجرا شده بر ادامه عملیات اجرایی ساماندهی پیشخوان آرامگاه فردوسی طبق زمانبندی در نظر گرفته شده، تاکید نمود.

هم چنین مکرمی فرمدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز با قدردانی از زحمات شهرداری برای همراهی و اجرای عملیات بازپیرایی گفت: تعامل این اداره کل و شهرداری در وضعیت مطلوبی قراردارد و اجرای پروژه جلوخان نمونه شاخص این تعامل و همکارز دو سویه است.

جلوخان آرامگاه فردوسی به مساحت 6.5 هکتار در پی تفاهم نامه ای میان اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با شهرداری و شورای شهر مشهد طراحی شده و کلیات آن نیز در نشست هیات راهبردی توس به تصویب رسیده است.

در این چارچوب بر حفاظت درختان بومی با قدمت 60 سال در محوطه، همچنین حفظ داشته های موجود در جلوخان، حفظ طبیعت و ارتقای تاریخی فرهنگی این فضا به عنوان یک راه باغ و عدم ایجاد هرگونه ساخت و ساز تاکید و مقرر شده در فضای جلوخان هیچ سازه ای ایجاد نشود تا این فضا فقط یک پیشخوان و ره باغ باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 10 خرداد 1398 شناسه مطلب: 229

به "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهردار مشهد از پروژه بازپیرایی جلو خان آرامگاه فردوسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهردار مشهد از پروژه بازپیرایی جلو خان آرامگاه فردوسی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهردار مشهد از پروژه بازپیرایی جلو خان آرامگاه فردوسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید