بی اعتنایی بانک ایتالیایی به تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش بارازعلی، خبرنگاران: رئیس بانک یونی کردیت ایتالیا اظهار داشت، این بانک در حال مذاکره با مقامات آمریکایی در مورد تحقیقات مربوط به اتهام نقض احتمالی تحریم های ایران است.

بی اعتنایی بانک ایتالیایی به تحریم های آمریکا علیه ایران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش بارازعلی به نقل از رویترز، پس از انتشار گزارش هایی در مورد توافق کومرزبانک برای مصالحه بر سر اتهامات مربوط به نقض تحریم های آمریکا، رئیس بانک یونی کردیت اظهار داشت، این بانک نیز در حال مذاکره با مقامات آمریکایی در مورد تحقیقات مربوط به اتهام نقض احتاقتصادی تحریم های ایران است.

بر اساس گزارش ها، کومرزبانک 1.45 میلیارد دلار برای مسکوت گذاشتن این اتهامات و اتهامات دیگر خود به مقامات آمریکایی پرداخت خواهد نمود. کومرزبانک، جدیدترین بانک بزرگ اروپایی است که انتقال وجوهی را از سیستم اقتصادی آمریکا به کشورهایی نظیر ایران و سودان تأیید می نماید.

فدریکو گیزونی، رئیس بانک یونی کردیت ایتالیا روز آدینه در پاسخ به این سؤال بارازعلی که آیا یونی کردیت بانک بعدی ای خواهد بود که برای مصالحه با مقامات آمریکایی توافق خواهد نمود، گفت: من نمی توانم پاسخ بدهم، این کاملاً محرمانه است.

وی اضافه کرد: ما در حال مذاکرات مداوم با مقامات هستیم. باید ببینیم که این مذاکرات چگونه پیش می رود.

یونی کردیت در سال 2012 اظهار داشت، واحد اچ وی بی این بانک در آلمان به عنوان بخشی از تخلفات جهانی از تحریم ها علیه ایران، موضوع تحقیق و تفحص مقامات آمریکایی قرار گرفته است.

طی سالهای اخیر تعدادی از بانک های بزرگ خارجی به دلیل نقض تحریم های دولت آمریکا جریمه شده اند و مجموعاً حدود 12 میلیارد دلار پرداخت نموده اند. بزرگترین جریمه را که 9 میلیارد دلار بود، سال گذشته بانک فرانسوی بی ان پی پاریباس پرداخت کرد.

گیزونی توضیح داد که بانک متبوع وی برنامه ای برای افزایش سرمایه اش ندارد. این بانک ایتالیایی در سرانجام سال 2014 ضریب سرمایه محوری خود را 10 درصد اظهار داشت و این برآورد را بین بعضی از تحلیلگران و بانکداران تقویت کرد که یونی کردیت ممکن است احتیاج به افزایش سرمایه خود داشته باشد.

381

منبع: تسنیم
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 7 آذر 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 650

به "بی اعتنایی بانک ایتالیایی به تحریم های آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی اعتنایی بانک ایتالیایی به تحریم های آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید