تابش: اگر لجبازی و اختلافات در دعوت بازیکنان به تیم ملی دخیل است باید فاتحه این فوتبال را خواند، حق مان را بدهند، گناه نکردیم که اصفهانی هستیم

به گزارش بارازعلی، مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: اگر رئیس, دبیرکل, عضو هیئت رئیسه و کفاشیان در فدراسیون فوتبال همشهری ما هستند از اصفهانی بودن آنها هیچ امتیازی نمی خواهیم و فقط می خواهیم حق مان را بدهند.

تابش: اگر لجبازی و اختلافات در دعوت بازیکنان به تیم ملی دخیل است باید فاتحه این فوتبال را خواند، حق مان را بدهند، گناه نکردیم که اصفهانی هستیم

مسعود تابش, مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی بارازعلی, درباره موضوعات مختلفی از جمله دعوت نشدن هیچ بازیکنی از این تیم به اردوی تیم ملی, انتقال احسان حاج صفی به تراکتورسازی و ماجرای اشتباهات داوری علیه سپاهان و ذوب آهن و تأثیرش در اصفهانی بودن این تیم ها صحبت نموده است که مشروح آن در ادامه می آید:

حتماً تراکتورسازی شرایط ویژه ای داشته که حاج صفی به تبریز رفته است تابش در مورد اینکه احسان حاج صفی تا لحظه آخر قرار بود از المپیاکوس به سپاهان بازگردد, اما ناگهان سر از تراکتورسازی درآورد, گفت: احسان به تراکتورسازی رفت و ان شاءالله موفق باشد. ما علاقه مند به جذب او بودیم و خودش هم ابراز علاقه نموده بود که دوباره در سپاهان بازی کند، اما تراکتورسازی شرایطی را فراهم نموده بود که ایجاد آن در توان ما نبود. البته در این انتقالات مدیربرنامه های بازیکنان هم ذینفع هستند که در این انتقال حتماً شرایط ویژه ای وجود داشته که حاج صفی به تراکتورسازی رفته است.

توان پرداخت مبلغ موردنظر المپیاکوس برای رضایت نامه حاج صفی را نداشتیم وی در پاسخ به این پرسش که از حاج صفی برای نیامدن به سپاهان ناراحت نیستید, توضیح داد: احسان را کماکان دوست داریم. او سال ها بازیکن ما بوده است و الان هم برایش آرزوی موفقیت می کنیم، اما باشگاهش (المپیاکوس) برای صدور رضایت نامه یک رقم سنگینی را اعلام نموده بود که پرداخت آن در توان ما نبود و حتماً در توان تراکتورسازی بوده است. تراکتورسازی در این فصل خیلی خوب بازیکن گرفته که طبیعتاً هیچ کدام از آنها را مجانی جذب ننموده است. علاقه ای ندارم درباره باشگاه های دیگر حرف بزنم، اما حتماً آنها امکاناتی دارند که ما نمی توانیم درباره شان قضاوت کنیم.

المپیاکوس درخواست داشت 7 میلیارد تومان را شبانه پرداخت کنیم مدیرعامل باشگاه سپاهان راجع به اینکه گفته می گردد مبلغ رضایت نامه حاج صفی 12 میلیارد تومان بوده است, بیان کرد: باشگاه یونانی از ما برای رضایت نامه احسان 500 هزار یورو درخواست نموده بود که با احتساب قیمت یورو, حدود هفت میلیارد تومان می شد. این باشگاه به ما اعلام نموده بود که ظرف دو سه ساعت این پول را باید به آنها پرداخت کنیم! این درخواست را هم شبانه از ما داشتند. من در آن ساعت خانه بودم و 500 هزار یورو در خانه نقد نداشتم که برای آنها انتقال بدهم (باخنده). آنها گفتند پول باید همان شب پرداخت گردد و این در توان ما نبود. اصلاً پرداخت این پول از ابتدا در بودجه ما پیش بینی نگردیده بود. ما نمی توانستیم این پول را بدهیم و حتماً برای تراکتورسازی مقدور بوده است، اما از اینکه گفته می گردد مبلغ صدور رضایت نامه 12 میلیارد (تومان) بوده من بی خبر هستم.

نباید به حاج صفی توهین گردد تابش درباره ناراحتی طرفداران سپاهان بابت انتقال حاج صفی به تراکتورسازی گفت: این طبیعی است که طرفداران هم دوست داشتند, احسان به سپاهان برگردد، اما نشد. حاج صفی بازیکن ملی ایران است و کماکان برای ما قابل احترام. به هرحال فوتبال حرفه ای گردیده و در نقل وانتقالات بحث منفعت مدیربرنامه ها هم مطرح است. ما در حد توان مان برای جذب حاج صفی پیشنهاد دادیم، اما حتماً شرایط تراکتورسازی بهتر بوده است. امیدوارم کماکان به احسان به عنوان یک بازیکن ملی که سال ها در سپاهان بوده است نگاه گردیده و خدای ننموده به او توهین نگردد.

اگر قضاوت ها عادلانه بود تاکنون 16 امتیاز داشتیم وی گفت: البته باید بگویم که ما تیم مان را کامل بسته بودیم و عدم جذب احسان برای ما مسئله ای خاصی به وجود نخواهد آورد. اگر هم سرمربی تیم اعلام احتیاج کند می توانیم در نیم فصل بازیکن جدیدی جذب کنیم, این دیگر به نظر سرمربی تیم بستگی دارد. تیم در حال حاضر شرایط خوبی دارد و بازیکنان همگی خوب کار می نمایند و اگر قضاوت ها تاکنون عادلانه بود, ما الان 17-16 امتیاز داشتیم. تاکنون چهار پنج پنالتی محرز برای ما گرفته نگردیده است و همچنین در سه بازی باید بازیکنان حریف در نیمه اول از زمین اخراج می شدند. ما برای کمیته داوران احترام قائلیم، اما انتظار داریم که قضاوت ها عادلانه باشد. درخواست نامعقولی نداریم و نمی گویم که هوای تیم ما را بیشتر داشته باشند، اما می خواهیم اشتباهات عجیب و غریب دیگر پیش نیاید، اتفاقاتی که حتی زمانی که میزبان هم هستیم، برای مان پیش می آید.

برای اصفهانی بودن آقایان در فدراسیون فوتبال هیچ امتیازی نمی خواهیم مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره اظهارات سعید آذری مبنی بر اینکه سپاهان و ذوب آهن چوب اصفهانی بودن شان را می خورند, تاکید نمود: احساس من هم همین است, چون همشهری های ما از مسئولین فدراسیون هستند این ذهنیت نباید وجود داشته باشد که اگر پنالتی به حق برای ما گرفته گردد, قرار است حساسیتی به وجود بیاید. رئیس, دبیرکل, عضو هیئت رئیسه و کفاشیان اصفهانی هستند اما ما برای اصفهانی بودن آقایان هیچ امتیازی نمی خواهیم. اینکه یک پنالتی به حق برای سپاهان یا ذوب آهن گرفته گردد, چه اشکالی دارد؟ دربازی ذوب آهن مقابل پدیده فکر می کنم در وقت های اضافه یک پنالتی محرز روی فخرالدینی گرفته نشد که حتی از روی سکو ها نیز می توان با چشم دید.

نمی خواهیم هوای ما را داشته باشند, فقط حق مان را بدهند تابش افزود: این احساس برای داوران ایجاد می گردد که اگر پنالتی به حق را برای تیم ما بگیرند, گفته می گردد که داوران هوای تیم های اصفهانی را دارند. نمی خواهیم هوای ما را داشته باشند, فقط حق مان را بدهند. سپاهان و ذوب آهن تیم های اصفهانی هستند و فقط انتظار داریم که قضاوت ها عادلانه باشد. با وجود اینکه در اصفهان بازی های خوبی مانند سپاهان - ذوب آهن و سپاهان - تراکتورسازی برگزار می گردد که در استادیوم ها نیز شرایط خوبی به وجود می آید, اما ما شدیداً به قضاوت ها اعتراض داریم. گناهی نداریم که اصفهانی هستیم، اما مثل اینکه چون اصفهانی هستیم نباید پنالتی ما گرفته گردد, آنهم در حالی که همه کارشناسان این صحنه ها را صددرصد پنالتی می دانند. برای همه داوران احترام قائلیم و می دانیم که همگی آنها سالم و پاک هستند، اما امیدواریم این احساس در آنها نباشد و برای ما هم مانند سایر تیم ها قضاوت نمایند. فرض نمایند که ما اصفهانی نیستیم!

کیانی بهترین هافبک دفاعی ایران است وی راجع به اعلام فهرست تیم ملی و اینکه هیچ بازیکنی از سپاهان به اردوی این تیم دعوت نگردیده است, گفت: ما بازیکنان خیلی خوبی مانند پیغام احتیاجمند, محمد ایران پوریان و خیلی های دیگر داریم. به نظرم مهدی کیانی بهترین هافبک دفاعی ایران است و سیاوش یزدانی هم در خط دفاع خوب کار می نماید. بازیکنان ما خوب هستند، اما دعوت از بازیکنان سلیقه ای است.

هنوز نمی دانیم کی روش سرمربی تیم ملی است یا نه مدیرعامل باشگاه سپاهان در رابطه با اینکه از پرسپولیس نیز فقط یک بازیکن به تیم ملی دعوت گردیده است و آیا این موضوع به اختلافات کی روش با برانکو و قلعه نویی می تواند مربوط باشد یا خیر, توضیح داد: قلعه نویی به ما می گوید که یک عده با او طرف هستند و باعث می گردد که با سپاهان هم همان طور برخورد گردد. امیدوارم که این طور نباشد. دعوت از بازیکنان به اردوی تیم ملی سلیقه ای است، اما ما هنوز نمی دانیم که کی روش با فدراسیون فوتبال قرارداد دارد یا خیر, شما می دانید؟ اصلاً نمی دانیم که او سرمربی تیم ملی هست یا خیر. به نظر مشکلاتی در مدت قرارداد او که کوتاه مدت باشد یا بلند مدت وجود داشته است.

نگرانیم دوباره لجبازی گردد و پیغام احتیاجمند در دوره های بعد هم به تیم ملی دعوت نگردد تابش ادامه داد: در ذوب آهن هم بازیکنان شایسته ای حضور دارند و در سپاهان هم همین طور. ما چهار دروازه بان داریم که قد آنها بالای یک متر و 95 سانتیمتر است، اما الان نگران این هستیم که دوباره لجبازی گردد و پیغام احتیاجمند که استحقاق دعوت شدن به تیم ملی را دارد, در دوره های بعدی نیز دعوت نگردد. امیدوارم که لجبازی نباشد، ولی اگر این طور باشد, فاتحه این فوتبال را باید خواند. سرمربی تیم ملی که تاکنون در ایران نبوده و دستیارانش هم که نبوده اند, پس این انتخابات بر چه اساسی انجام گردیده است، آنهم درحالی که لیگ برتر در جریان است و هفته ششم آن به خاتمه رسیده؟! این انتخابات سؤال برانگیز است که چطور در مقطعی از یک تیم هفت هشت بازیکن دعوت می شوند، اما در مقطع دیگری فقط یک بازیکن!

اگر اختلافات مربیان در دعوت از بازیکنان به تیم ملی دخیل است باید فاتحه این فوتبال را خواند وی با بیان اینکه من به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان باید از حق و حقوق بازیکنانم دفاع کنم، یادآور شد: با توجه به اینکه 23 سال در سطح اول فوتبال بازی نموده ام و سابقه مدیرعاملی و سرمربیگری دارم, معتقدم که سپاهان استحقاق داشتن سهمیه در تیم ملی را داشته است. در پرسپولیس هم همین طور است، اما نمی خواهم وارد این بحث ها شوم، چون حاشیه درست می گردد، اما اگر اختلاف مربیان در دعوت از بازیکنان آنهم در سطح ملی دخیل است، دیگر باید فاتحه این فوتبال را خواند. ان شاءالله که این طور نیست و ما هم به سلیقه مربی تیم ملی احترام می گذاریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 3 آذر 1397 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 115

به "تابش: اگر لجبازی و اختلافات در دعوت بازیکنان به تیم ملی دخیل است باید فاتحه این فوتبال را خواند، حق مان را بدهند، گناه نکردیم که اصفهانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابش: اگر لجبازی و اختلافات در دعوت بازیکنان به تیم ملی دخیل است باید فاتحه این فوتبال را خواند، حق مان را بدهند، گناه نکردیم که اصفهانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید