تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی

به گزارش بارازعلی، یک دستورالعمل هواپیمایی جهانی برای استفاده از تستهای مطمئن ویروس کرونا به منظور کنترل مسافران پیش از سوار شدن به هواپیما از سوی ایکائو در دست آنالیز واقع شده است.

تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی

از سفر با تور ارزان لحظه آخری پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران، شرکتهای هواپیمایی و فرودگاههای دنیا خواهان دستورالعملهای تست دنیای واحد برای چشم پوشی از قرنطینه اجباری مسافران هستند که سفرها را به شدت کاهش داده است. انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پیش بینی نموده که ترافیک هوایی سال جاری تحت تاثیر پاندمی ویروس کرونا 66 درصد کاهش پیدا کند.

محدودیتهای سفر و استفاده از تست در حال حاضر در سطح دنیای متفاوت است. بعضی از ایرلاینها مسافران را ملزم می نمایند نتیجه منفی تست را ارایه نمایند حتی اگر بعضی از کشورها به مسافران بدون گذراندن قرنطینه اجازه ورود دهند در حالی که بعضی دیگر از کشورها ورود همه مسافران خارجی غیرضروری را ممنوع اعلام نموده اند.

انتظار می رود دستورالعمل سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) درباره دریافت تست و اقدامات مدیریت ریسک بین مرزی در نوامبر اعلام گردد و دستورالعمل فنی داوطلبانه ای را عرضه کند اما کشورها را وادار نمی کند قرنطینه مسافران را حذف نمایند.

به گفته منابع مطلع، انتظار نمی رود این دستورالعمل تستهای خاصی مانند آنتی ژن یا پی سی آر را پیشنهاد کند. در عوض، توصیه خواهد نمود مسافران با استفاده از تستی که حساسیت و درستی تشخیص آن 95 درصد است، کنترل شوند تا موارد خطای مثبت و منفی کمتری وجود داشته باشد.

بعضی از تستهای فوری در مقایسه با پی سی آر حساسیت کمتری دارند و بنابراین احتمال این که موارد مثبت را شناسایی ننمایند وجود دارد با این حال این تستها از نظر میزان درستی اختلاف کمتری پیدا نموده اند.

یکی از منابع مطلع گفت: مجموعه ای از تستها با ضریب اطمینان حداقل 80 درصد تا نزدیک به 100 درصد مورد آنالیز قرار گرفته اند.

یک پیشنهاد دیگر این است که مسافران 48 ساعت پیش از سفر تست دهند که لزوما نباید در فرودگاه باشد.

دن الوِل، نایب رییس سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا که ریاست گروه کاری ایکائو در زمینه مسائلی مانند تست دریافت و قرنطینه را برعهده دارد، چهارشنبه گذشته به رویترز گفت: این دستورالعمل سنگین نخواهد بود یا نسخه ای برای تست دریافت ارایه نمی دهد.

بر اساس گزارش رویترز، ایکائو در ایمیلی اظهار داشت این دستورالعمل چارچوب مدیریت ریسک برای ارزیابی گزینه های تست دریافت و عواملی که در تست دریافت از سوی یک کشور باید مد نظر قرار گیرند را به کشورها ارایه خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1510

به "تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین دستورالعمل جهانی تست کرونا از مسافران هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید