ترامپ درباره ایران از نخست وزیر پاکستان چه درخواستی کرد؟، عمران خان پاسخ داد

به گزارش بارازعلی، فارس نوشت: عمران خان، نخست وزیر پاکستان در گفت وگویی با شبکه خبری سی ان ان گفته که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته گفت وگو میان آمریکا و ایران را تسهیل کند.

ترامپ درباره ایران از نخست وزیر پاکستان چه درخواستی کرد؟، عمران خان پاسخ داد

عمران خان در این مصاحبه که قبل از سفر به عربستان سعودی انجام شد گفته که در سفر به تهران با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در این خصوص گفت وگو کرده است.

او در پاسخ به سوال مجری سی ان ان گفت: وقتی من در نیویورک بودم رئیس جمهور ترامپ به من گفت که باید تلاش کرده و بین ایران و ایالات متحده، میانجی باشم؛ من وقتی در ایران بودم با رئیس جمهور روحانی درباره پیشنهاد آمریکا گفت وگو کردم؛ در وضعیتی قرار داریم که تحولات جدید به آن اضافه می شوند، بنابراین باید منتظر باشیم ببینیم که [میانجی گری ها] به جایی می رسند یا خیر.

نخست وزیر پاکستان به سوالی درباره اینکه آیا می تواند به روحانی بگوید که در برهه ای شاهد ژست های مثبت از سوی آمریکا خواهیم بود اینطور پاسخ داد: آمریکا، قدری پیچیده تر است، بنابراین من تا وقتی که پاسخی از هر دو طرف وجود نداشته باشد، وارد جزئیات بیشتر نمی شوم.

عمران خان درباره اینکه آیا چشم انداز مثبتی از تحولات آینده دارد گفت: فکر می کنم همین طور است. فکر می کنم، درباره رئیس جمهور ترامپ- علی رغم همه حرف هایی که علیه او می زنند و انتقاداتی که از او مطرح می کنند- یک چیزی که من خوشم می آید این است که او اعتقادی به جنگ ندارد.

عمران خان روز دوم مهرماه، هنگام حضورش در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد هم گفته بود ترامپ از او خواسته برای تنش زدایی با ایران میانجی گری کند.

نخست وزیر پاکستان روز دوم مهرماه گفت: ترامپ از من پرسید که آیا ما می توانیم تنش ها را کاهش دهیم و به یک توافق هسته ای جدید برسیم.

عمران خان روز اول مهرماه در نیویورک با رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.

منابع خبری در آن زمان گزارش دادند نخست وزیر پاکستان گفته که عربستان سعودی هم از او خواسته برای کاستن از تنش ها با ایران میانجی گری کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 7 آذر 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 668

به "ترامپ درباره ایران از نخست وزیر پاکستان چه درخواستی کرد؟، عمران خان پاسخ داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ درباره ایران از نخست وزیر پاکستان چه درخواستی کرد؟، عمران خان پاسخ داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید