ترفند بوریس جانسون برای دور زدن مجلس انگلیس

به گزارش بارازعلی، بوریس جانسون و دیگر اعضای کابینه انگلیس به دنبال اقدامی قانونی برای دور زدن مجلس این کشور برای اجرایی شدن خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ 9 آبان ماه هستند.

ترفند بوریس جانسون برای دور زدن مجلس انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش، به نقل از رویترز، در حالیکه نمایندگان مجلس انگلیس به تازگی طرحی را برای تمدید احتمالی موعد برکسیت در صورت عدم حصول توافق مجدد میان لندن و بروکسل به تصویب رسانده اند، بوریس جانسون نخست وزیر این کشور به دنبال ترفندی تازه برای غلبه بر این مصوبه است.

بوریس جانسون در واکنش به تصویب این طرح گفته است که حاضر است بمیرد، اما موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که 31 اکتبر 2019 (9 آبان ماه 1398) است تمدید نگردد.

طرح ممانعت از برکسیت بدون توافق، جانسون را ملزم می نماید که یا با اتحادیه اروپا در خصوص نحوه خروج به توافقی مدون برسد یا بار دیگر ضرب الاجل خروج را به تعویق بیاندازد.

روزنامه تلگراف انگلیس یک شنبه شب به نقل منابع مطلع گزارش داد که بوریس جانسون و دیگر اعضای کابینه به دنبال اقدامی قانونی برای دور زدن این طرح هستند و جلسه ای نیز میان مشاوران دولت و وزرا با حضور شخص نخست وزیر در این باره تشکیل شده است.

تلگراف اضافه کرد: گفته می گردد که این طرح ارسال یک نامه از بوریس جانسون به اتحادیه اروپا با تمرکز بر درخواست تمدید ماده 50 پیمان لیسبون است که تصریح می نماید که لندن به دنبال به تاخیر انداختن برکسیت بعد از 31 اکتبر نیست.

بوریس جانسون اکنون خودش را در برابر مصوبه تازه مجلس بدون گزینه می بیند و در کوشش برای یافتن راهی برای مقابله آن است. این درحالیست که برخی از رسانه های انگلیسی با تشریح قوانین موجود، حتی از احتمال محاکمه جانسون در صورت عدم تمکین به تصمیم مجلس خبر داده اند.

براساس گزارش اسپوتنیک، علاوه بر این، بوریس جانسون امیدوار بود که با برگزاری انتخابات مجلسی زودهنگام و افزایش نمایندگان حامی خروج بتواند تصمیمات خود را در برکسیت عملی کند که نمایندگان انگلیسی با برگزاری انتخابات زودهنگام نیز مخالفت کردند.

رسانه های انگلیسی با بیان اینکه تا کنون همه طرح های بوریس جانسون در مجلس این کشور شکست خورده است آن را یک رکورد بی سابقه برای یک نخست وزیر این کشور خوانده اند.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 446

به "ترفند بوریس جانسون برای دور زدن مجلس انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفند بوریس جانسون برای دور زدن مجلس انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید