کوشش اشرف غنی برای ایجاد اجماع منطقه ای برای صلح افغانستان

به گزارش بارازعلی، در حالی که افغانستان از مذاکرات طالبان و آمریکا به حاشیه رانده شده، دولت افغانستان برای حمایت از موضع خود در فرایند صلح کوشش ها جهت ایجاد یک اجماع منطقه ای را شروع کرد.

کوشش اشرف غنی برای ایجاد اجماع منطقه ای برای صلح افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای بارازعلی، وزارت دولت در امور صلح افغانستان با انتشار بیانیه ای از کوشش دولت این کشور برای ایجاد یک گروه بین المللی جهت حمایت از فرایند صلح این کشور اطلاع داد.

در ادامه این بیانیه آمده است که اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان فرمان ایجاد این گروه را صادر نموده و هدف تشکیل آن نیز تقویت اجماع جهانی و انسجام و هماهنگی کوشش های بین المللی در راستای صلح می باشد.

بیانیه می افزاید که رهبری این گروه نیز با دولت افغانستان خواهد بود و عبدالسلام رحیمی وزیر دولت در امور صلح نیز از هم اکنون ملاقاتها در این باره را با سفیران بعضی کشورها شروع نموده است.

به گزارش صدای آمریکا، رحیمی تا به امروز با سفرای کشورهای روسیه، اسپانیا، ترکمنستان، اندونزی و عربستان درباره ایجاد این گروه ملاقات نموده است.

دولت افغانستان در حالی برای ایجاد اجماع منطقه ای در فرایند صلح کوشش می نماید که مقامات این کشور از شروع مذاکرات آمریکا و طالبان در مهر ماه سال گذشته تا به امروز هیچگاه پیروز به حضور در این گفت وگوها نشده اند و طالبان نیز با دست نشانده خواندن دولت از ملاقات با مقامات افغان خودداری می نماید.

در حالی که دولت افغانستان بر گنجانده شدن آتش بس سراسری به عنوان بخشی از توافق آمریکا و طالبان پافشاری می نماید مقامات آمریکایی با نادیده دریافت این درخواست خواهان کاهش خشونت ها توسط طالبان هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 930

به "کوشش اشرف غنی برای ایجاد اجماع منطقه ای برای صلح افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش اشرف غنی برای ایجاد اجماع منطقه ای برای صلح افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید