کوشش چین برای عضویت زودهنگام افغانستان در سازمان شانگهای

به گزارش بارازعلی، مقامات پکن در ملاقات با مشاور شورای امنیت ملی افغانستان اطمینان دادند تا برای عضویت زودهنگام این کشور در سازمان همکاری شانگهای با اعضای این سازمان وارد مذاکره شوند.

کوشش چین برای عضویت زودهنگام افغانستان در سازمان شانگهای

با ما همراه باشید و با چین تور از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای بارازعلی، مینگ جی یان ژو رئیس سازمان امنیت داخلی چین بیان کرد: پکن در کوشش است تا اعضای سازمان همکاری شانگهای به عضویت زودهنگام افغانستان در این سازمان رأی بدهند.

وی در ملاقات با حنیف اتمر مشاور شورای امنیت ملی افغانستان اذعان داشت: دولت و مردم چین آماده هرنوع همکاری با دولت و مردم افغانستان برای مبارزه مشترک با تروریسم است.

وزیر امور خارجه چین نیز اطمینان داد تا برای عضویت افغانستان در سازمان همکاری شانگهای با اعضای این سازمان وارد گفت وگو گردد.

وی اعلام نمود: چین کوشش می نماید تا اعضای سازمان همکاری شانگهای را جهت ارائه رای مثبت برای عضویت زودهنگام افغانستان در این سازمان تشویق کند.

حنیف اتمر نیز در ملاقات با مقامات چین نیز در مورد روابط دو جانبه کابل - پکن، همکاری های مالی و طرح های امنیتی به بحث و گفتگو پرداخت.

همچنین مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در مورد عضویت دائم افغانستان در سازمان همکاری شانگهای تأکید کرد.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 اسفند 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 949

به "کوشش چین برای عضویت زودهنگام افغانستان در سازمان شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش چین برای عضویت زودهنگام افغانستان در سازمان شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید