تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری به شعب

به گزارش بارازعلی، تمهیدات ویژه بانک مرکزی با هدف تسهیل استفاده مردم از درگاه های غیر حضوری با توجه به شیوع ویروس کرونا به شبکه بانکی ابلاغ شد.

تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری به شعب

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از بانک مرکزی، این بانک با عنایت به شرایط خاص بهداشتی کشور و موج سوم کرونا و با هدف مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور تسهیل استفاده هم میهنان گرامی از درگاه های غیر حضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز؛ در بخشنامه ای ضرورت رعایت تمهیداتی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. در این بخشنامه آمده است؛ سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه های اینترنتی و خودپرداز ها در هر شبانه روز از مبدا هر کارت به شصت میلیون ریال افزایش یابد. لازم به ذکر است میزان کارمزد انتقال وجه بیش از سی میلیون ریال به صورت پلکانی لحاظ خواهد شد.

- سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت ساز ها از ده میلیون ریال به سی میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است. با توجه به خطرات ناشی از سو استفاده های احتمالی در صورت عدم اعمال کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست. لازم به ذکر است در صورت پیوستن بانک ها و پرداخت ساز ها به هاب فناوران مالی، این سقف می تواند تا مبلغ پنجاه میلیون ریال افزایش یابد.

- امکان تمدید تاریخ انقضا کارت های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا سرانجام سال 99 و به مدت یکسال بلامانع است. ضروری است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان صورت پذیرد.

- سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به بیست میلیون ریال افزایش یابد.

شایان ذکر است این بخشنامه جایگزین بخشنامه های قبلی است و رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به شرایط عادی با ابلاغ این بانک انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1504

به "تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری به شعب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری به شعب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید