توضیحات وزیر راه درباره ماجرای هواپیما های شخصی

به گزارش بارازعلی، وزیر راه شهرسازی اظهار داشت: موضوع هواپیما های شخصی پدیده جدیدی نیست و از گذشته نیز وجود داشته و موسسات و اشخاص می توانند از هواپیما های شخصی برای ارائه خدمات و در راستای تقویت و گسترش هوانوردی عمومی استفاده نمایند.

توضیحات وزیر راه درباره ماجرای هواپیما های شخصی

به گزارش ایسنا، طی روز های گذشته اظهارنظری از سوی وزیر راه و شهرسازی منتشر شده و حواشی به همراه داشت که در آن به نقل از این مقام مسئول اینگونه در رسانه ها خبر منتشر شده بود که مردم می توانند با هواپیما های شخصی شان مسافرکشی نمایند!

محمد اسلامی در این باره به ایسنا گفت: برداشت های شخصی نادرستی از صحبت های اخیر من درباره تاکسی های هوایی مطرح شد و آن این بود که در این شرایط مالی مردم هواپیمای شخصی بخرند و از آن استفاده نمایند یا اینکه مردم هواپیمای شخاصی دارند!

وی اضافه نمود: هواپیمای کوچک که به آن هواپیما های سبک و فوق سبک می گویند در حوزه تاکسی هوایی می توانند فعالیت نمایند. در این میان بعضی فرودگاه های کوچک که در آن ها پروازی وجود ندارد، این ظرفیت را دارند که با توجه به داشتن متقاضی برای هوانوردی عمومی، خدمات مناسبی در این زمینه ارائه نمایند و نکته اینجاست که در این فرآیند در شهر های عظیم بعضی مانند جراح ها و دیگر متخصصان، افراد و شرکت ها احتیاجمند چنین خدماتی هستند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت هواپیما های سبک و فوق سبک در فرودگاه های کشور یک فرصت و ضرورت است که به مردم در شرایط خاص خدمات ارائه دهند، ادامه داد: این هواپیما های سبک و فوق سبک هم می توانند در این زمینه فعال شده و از شهری کوچک به شهر دیگری پرواز نمایند. این مسئله پیچیده و خارق العاده ای نیست و هم اکنون نیز وجود دارد و می تواند تقویت گردد. در این زمینه به نقل از من اظهارات نادرستی مطرح شده است واقعیت این بود که در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مردم و افراد نیز می توانند از این سرویس و هواپیما ها استفاده نمایند؟ اعلام کردم که منع قانونی در این زمینه وجود ندارد و افراد و شرکت ها تنها باید تقاضای خود را به سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مرجع تصمیم گیر ارائه نمایند که این طور برداشت شد که مخاطب این مساله عموم مردم هستند.

اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر این احتیاج مبرم در بسیاری از مناطق وجود دارد، اظهار کرد: شرکت ها و موسساتی در بیشتر استان ها متقاضی استفاده از هواپیما های سبک و فوق سبک هستند تا در شرایط خاص و اضطرار از این ظرفیت استفاده نمایند به عنوان مثال در فرودگاه لار در شهرستان لارستان به دنبال تقویت تاکسی های هوایی هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1549

به "توضیحات وزیر راه درباره ماجرای هواپیما های شخصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر راه درباره ماجرای هواپیما های شخصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید