جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی از زبان نماینده تهران

به گزارش بارازعلی، نماینده مردم تهران در مجلس تاکید نمود که در شش ماهه دوم سال 99 به حدود 60 میلیون نفر از افراد جامعه یارانه نقدی به منظور تامین کالاهای اساسی تعلق خواهد گرفت.

جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی از زبان نماینده تهران

اقبال شاکری در گفت و گو با خبرنگاران، درباره جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی با کالابرگ الکترونیکی، اعلام کرد: بر اساس این طرح به حدود 60 میلیون از افراد جامعه ماهانه یارانه ای به منظور خرید کالاهای اساسی تعلق گرفته و از ابتدای شش ماه دوم سال 99 این طرح قابل اجرا است.

وی در ادامه اظهار کرد: بر اساس این طرح هر فرد ایرانی شناسایی شده در طرح معیشت خانوار (موضوع ردیف(31) جدول تبصره 14 قانون بودجه سال 1399 کل کشور)، این یارانه را دریافت خواهد نمود. این یارانه به صورت اعتبار نقدی در کارت سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس توضیح داد: برای سه دهک اول که حقوق کم تر از حداقل حقوق مصوب می گیرند، ماهانه برای هر نفر 120 هزار تومان و برای سایر دهک ها ماهانه 60 هزار تومان برای هر نفر به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

وی در ادامه تاکید نمود: این اعتبار برای تامین کالای اساسی در نظر گرفته شده و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است امکان تخفیف در خرید این کالاها را برای مشمولان فراهم کند. دولت موظف است ظرف دو هفته لیست کالاهای اساسی و چگونگی خرید را اعلام کند. دولت اگر از اجرای هر بند این طرح تخلف کند، به آن رسیدگی خواهد شد.

شاکری اضافه کرد: از سوی دیگر با مصوبه الحاقی امروز مجلس به این طرح، دولت موظف شد به اعتراض تمام کسانی که یارانه دریافت نمی نمایند، رسیدگی کند و وزارت کار این مسئولیت را عهده دار است. همه افرادی که یارانه دریافت نمی نمایند آن هم در هر سه مورد یعنی هم یارانه نقدی که از قبل پرداخت می شد و هم طرح یاری معیشتی و هم یارانه تامین کالاهای اساسی که در مجلس مصوب شد، می توانند درخواست دریافت یارانه نموده و پس از برقراری آزمون وسع نتیجه به آن ها اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1511

به "جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی از زبان نماینده تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح تامین کالاهای اساسی از زبان نماینده تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید