خبرنگاران اعضای باند حرفه ای شکار غیرمجاز در آق داغ خلخال دستگیر شدند

به گزارش بارازعلی، اردبیل - خبرنگاران - ماموران یگان حفاظت محیط زیست خلخال اعضای باند حرفه ای شکار غیرمجاز در آق داغ خلخال را دستگیر کردند.

خبرنگاران اعضای باند حرفه ای شکار غیرمجاز در آق داغ خلخال دستگیر شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با توجه به تحقیقات نامحسوس و گزارش های واصله و با همکاری پلیس اطلاعات و پاسگاه انتظامی و مساعدت ریاست حوزه قضایی بخش خورش رستم پیروز به دستگیری سه نفر متخلف شکار و صید شدند.

مهدی کسایی روز شنبه اضافه نمود: از متخلفان 6 قبضه اسلحه قاچاق شامل 2 قبضه اسلحه گلوله زنی دوربین دار، چهار قبضه اسلحه ساچمه زنی، سه دستگاه دوربین چشمی، لاشه سه راس کل و بز ، لاشه پنج قطعه کبک ، لاشه یک سر خرگوش ، 14 عدد فشنگ گلوله زنی و 44 عدد فشنگ ساچمه زنی و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد.

او اظهارداشت: با توجه به ایام تعطیلات نورزوی، متاسفانه بعضی از غارتگران طبیعت از شرایط به وجود آمده سوء استفاده نموده و آن را فرصتی جهت کشتار و شکار غیر مجاز حیوانات کمیاب منطقه می دانند.

او گفت: گروه های گشت و کنترل پاسگاه های محیط بانی و گشت های سیار محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست خلخال بصورت منظم اجرا و با متخلفان شکار و صید بصورت قاطع برخورد و بعد از دستگیری به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی گفت: استفاده از سلاح های قاچاق و غیرمجاز توسط متخلفان شکار، یکی از عوامل تهدید نماینده نسل وحوش در مناطق آزاد و حفاظت شده این شهرستان است.

کسایی با تاکید بر تعامل مناسب محیط بانان با عوامل انتظامی و اجرای گشت های مشترک در مناطق آزاد و تحت مدیریت شهرستان از همیاران و دوستداران محیط زیست خواست تخلفات زیست محیطی را به سامانه ارتباط مردمی 1540 حفاظت محیط زیست استان گزارش نمایند.

شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند چ ماده 3 قانون شکار و صید بهای هر راس کل و بز وحشی را از لحاظ ضرر و زیان 250 میلیون ریال مشخص نموده که این مبلغ به عنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچی متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می شود.

شهرستان خلخال در جنوب استان اردبیل واقع شده است و مرکز آن شهر خلخال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1113

به "خبرنگاران اعضای باند حرفه ای شکار غیرمجاز در آق داغ خلخال دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعضای باند حرفه ای شکار غیرمجاز در آق داغ خلخال دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید