خبرنگاران تداوم رایزنی های ایران و روسیه درباره سوریه

به گزارش بارازعلی، مسکو - خبرنگاران - سفیر ایران در روسیه و معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره حل و فصل مسائل سوریه و یاری های انسانی به مردم این کشور تلفنی گفت وگو کردند

خبرنگاران تداوم رایزنی های ایران و روسیه درباره سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگار بارازعلی، وزارت امور خارجه روسیه روز آدینه گفت: کاظم جلالی و سرگئی ورشینین معاون وزیر خارجه روسیه درخصوص اوضاع سوریه و پیرامون آن مذاکره کردند.

در این گفت وگوی تلفنی، یاری به حل و فصل سیاسی مسائل سوریه بر اساس قطعنامه 2254 شورای امنیت و یاری های انسانی به مردم سوریه در مرکز توجه قرار داشت.

دو طرف بر لزوم یاری های انسانی به سوریه بدون ملاحظات سیاسی تاکید کردند.

سفیر ایران و معاون وزیر خارجه روسیه بعضی موضوعات روابط دوجانبه و نیز مسائل منطقه ای و بین المللی را نیز مطرح و آنالیز کردند.

لازم به ذکر است ایران و روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه به همراه ترکیه برای حل و فصل مسائل سوریه با یکدیگر همکاری نزدیک دارند.

شکست سنگین تروریست های مورد حمایت غرب و بعضی کشورهای عربی منطقه در سوریه، کاهش شدید خشونت ها در این کشور و بازگشت شمار زیادی از پناهندگان سوری به میهن خود از ثمرات همکاریهای سه کشور عضو مذاکرات آستانه است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1326

به "خبرنگاران تداوم رایزنی های ایران و روسیه درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تداوم رایزنی های ایران و روسیه درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید