خبرنگاران تمبر اختصاصی انتخابات در کاشمر رونمایی شد

به گزارش بارازعلی، مشهد- خبرنگاران- فرماندار کاشمر گفت: همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری برای نخستین بار تمبر اختصاصی انتخابات در کاشمر رونمایی شد.

خبرنگاران تمبر اختصاصی انتخابات در کاشمر رونمایی شد

مسلم ساقی روز آدینه در این مراسم که در محل زیارتگاه شهید مدرس برگزار گردید اضافه نمود: چون در ستاد اجرایی انتخابات به دنبال کارهای جدیدی بودیم یکی از این اقدامات که حتی در سطح استان خراسان رضوی کم نظیر و حتی بی سابقه بوده رونمایی از تمبر یادبود به مناسبت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری است.

وی اضافه نمود: رای گیری برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری از ساعت هشت صبح امروز در 100 شعبه اخذ رأی شهر کاشمر آغاز شد.

فرماندار کاشمر گفت: همزمان با دوم اسفندماه روز انتخابات بیش از دو هزار نفر به عنوان مجری و دست اندرکار در حوزه اجرا، نظارت و بازرسی فعال هستند، همچنین تمامی تمهیدات و تدابیر لازم اتخاذ شده تا در این روز و در کمترین زمان ممکن رای گیری انجام گردد.

ساقی اضافه نمود: سال جاری برای نخستین بار دستگاههای احراز هویت در همه شعب سراسر کشور تعبیه و با تائید شورای نگهبان پیکربندی شده است و امروز قبل از ساعت هفت صبح آزمایشهای لازم بر روی آنها صورت گرفت و وارد مدار شدند.

امام آدینه کاشمر هم در این مراسم گفت: امروز شاهد برگزاری امن ترین انتخابات جهان در ایران و همچنین شهرستان کاشمر هستیم و این که از نخستین ساعات آغاز اخذ رأی شاهد حضور مردم در پای صندوق های رأی هستیم نشانه پایبندی آنها به انقلاب است.

مسلم ساقی اضافه نمود: این ملت راه خود را پیدا نموده و اهمیت خاصی برای شهادت، مقاومت و نیروهای وفادار به رهبری و ولایت قائل هستند.

فرایند رای گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز آدینه دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و 23 شعبه اخذ رای 12 حوزه انتخابیه خراسان رضوی آغاز شد.

هزار و 612 شعبه از این تعداد در روستاهای خراسان رضوی برپا شده اند.

براساس اعلام ستاد انتخابات خراسان رضوی هم اینک 75 هزار نیروی اجرایی در سطح این استان دست اندرکار تمشیت اجرای امور انتخابات هستند. در این چارچوب برای هر شعبه اخذ رای پنج نفر نیروی اجرایی مشغول کار هستند.

همچنین شمار عوامل اجرایی برای پاسخگویی به مراجعه احتمالا بیش از حد معمول رای دهندگان در هزار و 500 شعبه اخذ رای خراسان رضوی، تا هفت نفر در نظر گرفته شده است.

چهار میلیون و 503 هزار و 610 نفر از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی در انتخابات امروز واجد شرایط رای دادن هستند.

دو میلیون و 260 هزار و 482 نفر از این تعداد شهروند خراسانی را زنان و دو میلیون و 243 هزار و 128 نفر آنها را مردان تشکیل می دهند.

رای اولی های خراسان رضوی نیز 254 هزار و 198 نفر هستند که امروز برای نخستین بار با حضور در پای صندوق رای گیری انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در معین سرنوشت سیاسی خود مشارکت می نمایند.

آخرین آمار تعداد نامزدهای به جامانده در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی 479 نفر یعنی 27 رقیب برای هر جایگاه سبز خانه ملت از این استان است.

امروز همچنین انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور پنج نامزد در خراسان رضوی در جریان است.

حسن جعفری معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با استناد به نظرسنجی های انجام شده اخیر، میزان مشارکت شهروندان خراسانی را در انتخابات امروز بین 52 تا 56 درصد پیش بینی و تاکید نمود: انتظار می رود این عدد افزایش یابد.

18 نفر از مجموع 290 نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می دهند.

حوزه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان 12 حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می گردد.

حوزه مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان های فیروزه و نیشابور با 2 نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با 2 نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان های سرخس و فریمان و بخش های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان های بردسکن، خلیل آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت حیدریه شامل شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت جام شامل شهرستان های تایباد، باخرز، صالح آباد و تربت جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان های بینالود (طرقبه -شاندیر) و چناران با یک نماینده در مجلس شورای اسلامی 12 حوزه انتخاباتی خراسان رضوی را تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1007

به "خبرنگاران تمبر اختصاصی انتخابات در کاشمر رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تمبر اختصاصی انتخابات در کاشمر رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید