خبرنگاران رهاسازی آب سدها در استان گلستان

به گزارش بارازعلی، گنبدکاووس - خبرنگاران - مدیر امور منابع آب گنبدکاووس در شرق استان گلستان اعلام نمود که بخشی از آب ذخیره شده در پشت سدهای گلستان، وشمگیر و بوستان به منظور آماده سازی ظرفیت این سدها برای ذخیره بارش های ایام پایانی امسال و نوروز 99 درحال رهاسازی است.

خبرنگاران رهاسازی آب سدها در استان گلستان

حسین قنبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار بارازعلی ذخیره فعلی آب این سه سد را در مجموع 35 میلیون مترمکعب خاطرنشان کرد و گفت: رها سازی بخشی از آب این سدها برای مصارف پایین دست، از عصر دیروز(سه شنبه 6 اسفند) آغاز شده و تا اطلاع ثانوی ادامه دارد.

وی افزود: هم اکنون سد بوستان با حجم مخزن 31 میلیون مترمکعبی خود مقدار 12.23 میلیون مترمکعب (معادل 39.5 درصد حجم مخزن)، سد گلستان هم با حجم مخزن 42 میلیون مترمکعبی خود مقدار 16.32 میلیون متر مکعب (معادل 38.5 درصد حجم مخزن) و سد وشمگیر با حجم مخزن 37 میلیون مترمکعبی خود 6.46 متر مکعب (معادل 17.5 درصد حجم مخزن) آب ذخیره دارند.

قنبری، حجم رهاسازی بخشی از آب این سه سد را در مجموع حدود 20 مترمکعب بر ثانیه خاطرنشان کرد و ادامه داد: رهاسازی این میزان آب درحالی صورت می گیرد که حجم ورود آب به این سدها هم حدود 28 متر مکعب بر ثانیه است.

به گزارش بارازعلی، سدهای وشمگیر، گلستان و بوستان به منظور ذخیره آب های ناشی از نزولات آسمانی برای مصارف کشاورزی و همچنین کنترل سیلاب های فصلی، بر روی گرگانرود از رودخانه های مهم استان گلستان احداث شده اند.

شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 23 فروردین 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1036

به "خبرنگاران رهاسازی آب سدها در استان گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهاسازی آب سدها در استان گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید