خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص افزایش ابتلا به کرونا در اروپا

به گزارش بارازعلی، تهران - خبرنگاران - سازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه خاطرنشان کرد: از زمانی که در اروپا، کشورها آغاز به کاهش محدودیت های اعمالی به منظور مقابله با ویروس مرگبار کرونا کردند، این قاره شاهد افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 بوده است.

خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص افزایش ابتلا به کرونا در اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هانس کلوژ - Hans Kluge مدیر بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: هفته گذشته، برای نخستین بار در ماه، اروپا افزایش موارد ابتلای هفتگی را تجربه کرد.

به گفته او، 30 کشور در مدت دو هفته گذشته افزایش موارد ابتلای تجمعی جدید را شاهد بودند.

کلوژ گفته در 11 مورد از این کشورها، انتقال سریع{ویروس} به تجدید حیات بسیار چشمگیری منجر شده که در صورت نبود کنترل، سیستم های بهداشتی در اروپا را یک بار دیگر وارد آستانه فشار خواهد نمود.

او اشاره ای به نام این کشورها و شمار دقیقی از میزان افراد مبتلا به کووید - 19 ارائه نکرد.

خبرگزاری فرانسه اضافه نمود: آلمان که حدود 7 هفته گذشته اقدام های محدودیتی در مورد کرونا را کاهش داده است، با این وجود یکی از کشورهایی به شمار می رود که با این شکست عظیم روبرو شده است. پرتغال هم روز سه شنبه محدودیت های جدیدی را در داخل و اطراف پایتخت اعمال کرد.

نیویورک تایمز سه شنبه شب گذشته به نقل از مقام های مطلع گزارش داد که اتحادیه اروپا ممکن است ورود آمریکایی ها به قاره سبز را ممنوع کند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا میخواهد از اول ژوئیه (11 تیرماه) مرزهایش را باز کند،اما از آنجا که میزان ابتلا به کرونا در ایالات متحده همچنان بالاست، محتمل است ورود آمریکایی ها را ممنوع کند.

نیویورک تایمز اشاره ای به نام منابع خود نکرد اما به نقل از مقام های اروپایی نوشت: اتحادیه اروپا دو پیش نویس از مسافران واجد شرایط ورود به این قاره تهیه نموده است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز روز سه شنبه با همتایان خود از پرتغال و اسلونی توافق کرد که اتحادیه اروپا درپی بحران کرونا باید بر بازسازی مالی و اجتماعی این نهاد درطول 18 ماه متمرکز گردد.

آلمان در حالی ریاست دوره ای شورای اروپایی را از ابتدای جولای (11 تیر) به عهده می گیرد که مقابله با بحران کرونا و پیامدهای ناشی از آن مهمترین دستور کار برلین در این دوره 6 ماهه خواهد بود.

انتظار می رود اتحادیه اروپا اوایل هفته آینده فهرست نهایی خود را منتشر کند. اعضای اتحادیه ملزم به تبعیت از این فهرست نیستند، اما مقام های اروپایی هشدار دادند در صورتی که موج جدید کرونا شیوع پیدا کند، ممکن است که مسافرت در مرزهای داخلی اتحادیه اروپا محدود گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1333

به "خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص افزایش ابتلا به کرونا در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص افزایش ابتلا به کرونا در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید