خبرنگاران کمبود بعضی قطعات خودروهای خارجی و کامیون ها در بازار

به گزارش بارازعلی، تهران- خبرنگاران- رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران از کمبود بعضی قطعات خودروهای خارجی و کامیون ها در بازار به علت شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

خبرنگاران کمبود بعضی قطعات خودروهای خارجی و کامیون ها در بازار

علیرضا نیک آیین در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرنگاران اضافه کرد: امروز بازار در شرایط خاصی به سر می برد، زیرا شاهد سختگیری های فراوان در گمرکات ایران و گمرکات کشورهای همسایه هستیم و رفت و آمدها برای تامین کالا کم شده است.

وی بیان داشت: کمبود خاصی در تامین قطعات خودروهای فراوری داخل به چشم نمی خورد، زیرا در سال های گذشته اکثریت قریب به اتفاق این قطعات داخلی سازی شده است.

این مقام صنفی یادآور شد: در ایام تعطیلات گذشته تعمیرگاه ها جزوه مشاغلی بودند که باز بودند و به ارائه خدمات پردازند، از جمله خودروهای اورژانس متعلق به بیمارستان های درگیر با بیماران کرونا و همچنین خودروهای پرسنل این مراکز درمانی به طور رایگان تعمیر و سرویس شد و در نتیجه بسکمک از قطعات این خودروها مصرف شد.

وی گفت: علاوه بر آنها، خودروهای حمل و نقل و مسافری که به جابه جایی بار و مسافر مشغول بودند سرویس دهی و قطعات آنها نیز مصرف شد، به این ترتیب کمبود بعضی قطعات آن ها اجتناب ناپذیر است.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودروی تهران ادامه داد: در مجموع به دلیل بسته بودن مرزها، قطعه فروشان در سطوح عمده فروشی و خرده فروشی در حال مدیریت بازار هستند تا بتوانیم قطعات را به خودروهای اولویت دار از جمله خودروهای اورژانس و حمل و نقل بار و مسافر برسانیم.

نیک آیین در سرانجام تاکید نمود: صنف تعمیرگاه ها که در ایام کرونایی گذشته باز بوده و به ارائه خدمات و سرویس دهی پرداخته اند، با افزایش هزینه ها از جمله مخارج بهداشتی و ضدعفونی همچنین مخارج آب، برق و گاز روبرو شدند و انتظار می رود دولت در این زمینه ها به کمک این صنوف بپردازد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1185

به "خبرنگاران کمبود بعضی قطعات خودروهای خارجی و کامیون ها در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کمبود بعضی قطعات خودروهای خارجی و کامیون ها در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید