خبرنگاران یک گروه تازه تاسیس عراقی مسوولیت حمله اخیر به عین الاسد را برعهده گرفت

به گزارش بارازعلی، بغداد - خبرنگاران - با گذشت تقریبا 24 ساعت از حمله به پایگاه آمریکایی عین الاسد؛ یک گروه ضداشغالگری عراق با انتشار بیانیه ضمن اعلام چگونگی و زمان حمله، مسوولیت آن را برعهده گرفت.

خبرنگاران یک گروه تازه تاسیس عراقی مسوولیت حمله اخیر به عین الاسد را برعهده گرفت

به گزارش بامداد یکشنبه خبرنگاران ؛ این گروه ضداشغالگری و بی نام و نشان که خود را لواء منتقمون نامیده ضمن برعهده دریافت حمله دیشب به پایگاه عین الاسد اعلام نمود که حمله با چند موشک گراد صورت گرفت.

این درحالیست که پیشتر بر اساس اعلام آمریکا چنین منتشر شده بود که حمله مزبور با پهپادهای انتحاری انجام شده است که با اعلام این گروه موضوع رد شد.

گروه لواء منتقمون در عین حال به تعداد موشک ها اشاره ای ننموده است.

این چهارمین حمله پهپادی و یا راکتی به پایگاه های استقرار نیروهای آمریکایی در عراق طی روزهای اخیر است؛ پنج روز پیش نیز منابع عراقی گزارش دادند که پایگاه عین الاسد مورد هدف چند راکت نهاده شد.

سرهنگ وین ماروتو از سخنگویان ائتلاف آمریکایی در عراق در توییتی اعلام نمود که این حمله تلفاتی به همراه نداشته و تحقیقات درباره آن در جریان است اما بر اساس گزارش های اولیه این حمله باعث تخریب یک آشیانه هواپیما شد.

صابرین نیوز شب گذشته پس از انتشار خبر حمله به پایگاه عین الاسد نوشت نقاط مورد نظر با دقت بالایی مورد هدف نهاده شد.

در روزهای گذشته با اظهارات مک کنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در آسیای غربی که بر خارج نشدن از عراق تاکید داشته، حملات علیه مواضع و منافع آمریکا شدت گرفته است.

بغداد و واشنگتن فروردین ماه سال جاری طی گفت و گوی موسوم به راهبردی با یکدیگر بر سر خروج زمانبندی شده نیروهای آمریکایی و برچیده شدن پایگاه های این کشور در خاک عراق توافق و تاکید داشتند اما اظهارات فرمانده نظامی آمریکا در دو هفته گذشته مدام بر محور نقض آن توافقات چرخیده است.

هر چند این گروه عراقی اعلام نموده که در حمله خود از موشک استفاده نموده است اما پیشتر چند گروه ضداشغالگری با انتشار بیانیه هایی اعلام نموده بودند که مقابله با اشغالگران وارد مرحله و فاز جدیدی شده است که با گذشت تقریبا یکماه از آن بیانیه ها ، حملاتی به نقاط مختلف مواضع آمریکا ترتیب داده شد که با پهپاد های انتحاری صورت گرفت.

آمریکایی ها ابتدا این حملات را به کوشش های بی اثر که نیروهای عراقی ضربه و ضرر می زند تقلیل داد اما با استمرار این حملات آمریکایی ها نگرانی خود را ابراز داشتند.

نگرانی آمریکایی ها با تشدید پایش و گشت های هوایی و استقرار پدافندهای جدید در عراق همراه شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1859

به "خبرنگاران یک گروه تازه تاسیس عراقی مسوولیت حمله اخیر به عین الاسد را برعهده گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک گروه تازه تاسیس عراقی مسوولیت حمله اخیر به عین الاسد را برعهده گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید