دستگیری 4 باندی که برای آشوب عظیم در بیروت آماده می شدند

به گزارش بارازعلی، در شرایطی که پایتخت لبنان امروز شاهد حمله شماری آشوبگر در پوشش معترضان به نیروهای امنیتی و ارتش این کشور بود، مقامات لبنانی از دستگیری 4 باندی که برای ایجاد آشوب عظیم در بیروت برنامه ریزی نموده بودند اطلاع داد.

دستگیری 4 باندی که برای آشوب عظیم در بیروت آماده می شدند

به گزارش گروه بین الملل بارازعلی، شهر بیروت امروز از ساعت سه بعد از ظهر شاهد تظاهراتی مشکوک در میدان الشهداء این شهر بود که به خشونت کشیده شد؛ زیرا فقط چند حزب و گروه برای شرکت در آن فراخوان داده بودند.

پایگاه خبری النشره لبنان اظهار داشت تعدادی از آشوبگران امروز در مرکز بیروت اقدام به پرتاب سنگ و بطری های آب به سمت عناصر ارتش لبنان کردند.

در همین حال واحدی از نیروهای ارتش لبنان مانع پیشروی شماری از معترضان به سمت پل الرینغ شدند.

نیروهای امنیتی و ارتش لبنان هم تدابیر امنیتی شدیدی را در مرکز و ورودی های بیروت وضع کردند و با ایجاد پست هایی خودروها را بازرسی می کردند.

نیروهای امنیتی مانع ورود خودروها به میدان الشهداء و پیرامون آن شدند اما شهروندان پیاده برای رساندن خود به آنجا مسئله ای نداشتند.

شماری از گروه های شرکت نماینده در اعتراضات 17 اکتبر اظهار داشتند که در تظاهرات کنونی حضور ندارند.

جمعی از شرکت نمایندگان در اعتراضات میدان الشهداء هم با یکدیگر درگیر شدند و بعضی شعارهایی علیه حزب الله سر می دادند.

فرماندهی کل نیروهای امنیت داخلی لبنان هم در بیانیه ای اظهار داشت که اموال عمومی و خصوصی مردم در معرض حمله قرار گرفته است از همین رو فرماندهی کل نیروهای امنیتی داخلی از شهروندان مسالمت جو می خواهد از مکان هایی که در آنجا آشوب جریان دارد به منظور حفظ جانشان دوری نمایند.

تعدادی از آشوبگران هم اقدام به پرتاب سنگ و ترقه به سمت نیروهای امنیتی مستقر در خیابانی کردند که به مجلس لبنان منتهی می گردد.

شبکه المیادین هم اظهار داشت که دستگاه های امنیتی لبنان از دیروز 4 باندی را که برای آشوب پراکنی های عظیم در بیروت آماده می شدند متلاشی کردند.

به گزارش المیادین در درگیری های امروز میان آشوبگران و نیروهای امنیتی در مرکز بیروت هشت نفر مجروح و 18 نفر دیگر هم مصدوم شدند.

چهره هایی لبنانی امروز شهروندان لبنانی که خواستار بهبود معیشت و اوضاع مالی هستند خواستند تا تظاهرات امروز در میدان الشهداء را تحریم نمایند.

آنها تاکید کردند که از این تظاهرات برای درخواست خلع سلاح مقاومت بهره برداری خواهد شد همچنانکه صحبت های سازمان دهندگان این تظاهرات که از بعضی شبکه ها و رسانه ها پخش شد، نشان می دهد که آن ها در تدارک تظاهراتی علیه سلاح مقاومت هستند.

بعضی طرف ها در لبنان عصر امروز(شنبه) برای برگزاری تظاهراتی در بیروت و درخواست خلع سلاح حزب الله فراخوان داده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1276

به "دستگیری 4 باندی که برای آشوب عظیم در بیروت آماده می شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 4 باندی که برای آشوب عظیم در بیروت آماده می شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید