زاخارووا: تحریم ها نشانه ضعف غربی ها در برابر استقلال عمل روسیه است

به گزارش بارازعلی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه معتقد است، اعمال تحریم ها نشانه ناتوانی کشورهای غربی در پذیرش واقعیات های جدید، کنار آمدن با موفقیت های مالی روسیه و ارتقای توانایی رقابتی و موقعیت این کشور در عرصه بین المللی است.

زاخارووا: تحریم ها نشانه ضعف غربی ها در برابر استقلال عمل روسیه است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در مصاحبه ای اختصاصی با شبکه تلویزیونی راشا تودی گفت که تحریم های کشورهای غربی علیه روسیه تنها یک ژست ناامیدانه است.

این دیپلمات شرح داد: تحریم های ضدروسی بیش از پیش به ژستی ناامیدانه از سوی کشورهای غربی تبدیل شده که نشانه عدم توانایی رهبران آنها در پذیرش واقعیات های جدید و عدم تمایل آنها برای خودداری از کلیشه های قدیمی تفکر بلوکی و به رسمیت شناختن حق روسیه برای مشخص خط مشی مستقل خویش برای توسعه و برقراری روابط با شرکای خارجی خود است.

به گفته وی، برای کشورهای غربی بسیار سخت است که با موفقیت های اقتصادی روسیه و ارتقای توانایی رقابتی و موقعیت این کشور در عرصه بین المللی کنار بیایند و اعمال تحریم های ضدروسی، بدون تردید عواقب منفی بر روابط روسیه با این کشورها خواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه اضافه نمود: برآورد خسارات وارده به کشورهای غربی در نتیجه تحریم های ضدروسی به صدها میلیارد دلار می رسد. این در حالی است که طرف روسی در حال اتخاذ تدابیری برای کاهش وابستگی اقتصادی کشور به دلار آمریکا و تقویت اقتصادی ملی است و این اقدامات در نهایت به توسعه اقتصاد داخلی در روسیه یاری خواهد نمود.

وی همچنین یادآور شد که روسیه با وجود تحریم ها و دیگر اقدامات غیردوستانه غربی ها قصد ندارد خود را در روابط بین المللی منزوی سازد. مقامات مسکو همیشه آماده مصاحبه برای حل و فصل همه مسائل بوده و خواهان برقراری روابطی برابر و همراه با احترام متقابل با همه کشورهای دنیا هستند.

ماریا زاخارووا در پاسخ به سئوال دیگری گفت که احتمال حذف روسیه از سیستم پرداخت اقتصادی بین المللی سوئیفت، هنوز یک سناریوی فرضی تلقی می گردد. این دیپلمات با اشاره به اینکه در هر صورت چنین روندی بسیار درازمدت و سخت خواهد بود، ادامه داد: البته اقدامات ضروری برای به حداقل رساندن این خطر و آسیب اقتصادی ناشی از محدودیت دسترسی کشور ما به این سیستم در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1861

به "زاخارووا: تحریم ها نشانه ضعف غربی ها در برابر استقلال عمل روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاخارووا: تحریم ها نشانه ضعف غربی ها در برابر استقلال عمل روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید