زیرساختهای گردشگری فارس توسعه یابد

به گزارش بارازعلی، مؤید محسنی نژاد با بیان اینکه رونق گردشگری در فارس نیازمند فراهم شدن زیرساختهای لازم و آ موزش جوامع محلی است، به خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه صنعت گردشگری یک صنعت فرابخشی است از این رو تمامی ادارات و دستگاه ها و مردم در توسعه این صنعت دخیل هستند.

زیرساختهای گردشگری فارس توسعه یابد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی ادامه داد: در این راستا به منظور توسعه صنعت گردشگری باید همه زیرساخت ها در ابعاد مختلف تامین گردد و نمی توان بدون زیرساخت برای توسعه گردشگری قدم برداشت.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس بیان نمود: اگر امکانات لازم در این زمینه فراهم گردد گردشگری زمستانه در فارس نیز توسعه می یابد، بیان نمود: اقامت بوم گردی یکی از راهکارهای مناسب است که به توسعه گردشگری ماندگار مسافران در فارس یاری می نماید.

وی اضافه کرد: این نوع اقامتگاه ها بیشتر در روستاهای هدف گردشگری و با رویکرد ارائه خدمات بیشتر و تسهیلات لازم به گردشگران ایجاد می گردد.

محسنی نژاد گفت: چنانچه این اقامتگاه ها فعال شوند گردشگری در تمامی فصول سال توسعه می یابد و از سویی هم جامعه میزبان هم از این توسعه منتفع می گردد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به گردشگری سلامت نیز گفت: برای توسعه گردشگری سلامت باید زیرساختها به طور کامل فراهم باشد که این زیرساختها هم در حوزه پزشکی و هم طبیعی و هم درمانی است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس ادامه داد: در حوزه گردشگری سلامت چشمه های آبگرم از جمله زیرساختها طبیعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

محسنی نژاد اضافه کرد: به عنوان نمونه برای توسعه صنعت گردشگری در حوزه روستاهای هدف گردشگری باید روستاییان آموزشهای لازم را در این حوزه فرا گیرند و راه های دسترسی به روستا توسعه یابد تا بتوان به اهداف خود در این بخش دست یابیم.

وی گفت: در این راستا باید در حوزه های مختلف که مربوط به گردشگری است از جمله سیستم های حمل و نقل هوایی و... گام برداشت زیرا در صورت توسعه صنعت گردشگری است که می توان در بقیه ابعاد نیز رشد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 907

به "زیرساختهای گردشگری فارس توسعه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساختهای گردشگری فارس توسعه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید