سازمان بهداشت جهانی:همه کوشش برای مبارزه با کرونا را دوچندان نمایند

به گزارش بارازعلی به نقل از رویترز، تدروس آدهانوم (Tedros Adhanom) دبیرکل سازمان بهداشت دنیای امروز پنج شنبه از همه کشورهای دنیا خواست تا کوشش هایشان در مبارزه با ویروس کرونا را دو چندان نمایند.

سازمان بهداشت جهانی:همه کوشش برای مبارزه با کرونا را دوچندان نمایند

دبیرکل سازمان بهداشت دنیای در جمع بارازعلی در ژنو در این خصوص گفت: نامیدن اپیدمی کرونا به صورت شیوع دنیای این ویروس به این معنی نیست که کشورهای دنیا باید تسلیم شوند.

تدروس آدهانوم در این باره افزود: اینکه کشورها کوشش های خود را از کنترل بیماری به کاستن کوشش ها تبدیل نمایند، اشتباه و خطرناک است.

این درحالی است که رئیس سازمان بهداشت دنیای دیروز به صورت رسمی بیماری کووید -19 ناشی از ویروس کرونا را به عنوان بیماری همه گیر و فراگیر دنیای دسته بندی کرد.

در این ارتباط تدروس آدهانوم، رئیس سازمان بهداشت دنیای در نشست خبری گفت که در دو هفته گذشته تعداد موارد شیوع کرونا به سرعت گسترش یافته و به بیش از 118 هزار نفر رسیده است و همچنین 114 کشور را درگیر نموده و 4291 تا کنون بر اثر این بیماری در سراسر دنیا جان خود را از دست داده اند.

سازمان بهداشت دنیای پیش از این اعلام نموده بود که شیوع کرونا هنوز به مرحله همه گیری دنیای نرسیده و این برای نخستین بار است که این سازمان، شیوع کرونا را به عنوان فراگیری دنیای دسته بندی و اعلام می نماید.

مسئول سازمان بهداشت دنیای در عین حال نگرانی خود را از شرایط پیش آمده اعلام نموده و نسبت به شیوع گسترده تر و تشدید این شرایط ابراز نگرانی عمیق نموده است.

آدهانوم در عین حال از همه کشورها خواسته است تا اقدامات تهاجمی و اضطراری خود علیه شیوع گسترده تر ویروس کرونا را به کار گیرند.

رئیس سازمان بهداشت دنیای همچنین در ادامه گفته است که چند کشور در جریان شیوع کرونا نشان داده اند که این ویروس می تواند سرکوب و کنترل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1075

به "سازمان بهداشت جهانی:همه کوشش برای مبارزه با کرونا را دوچندان نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی:همه کوشش برای مبارزه با کرونا را دوچندان نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید