عامل حمله لندن شناسایی شد

به گزارش بارازعلی، پلیس انگلیس از شناسایی مرد مظنون به قتل دو تن در یک حمله تروریستی آدینه در نزدیکی لاندن بریج (پل لندن) اطلاع داد و او را عثمان خان 28 ساله معرفی کرد.

عامل حمله لندن شناسایی شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به نقل از شبکه خبری سی ان ان، عامل حمله روز آدینه در لاندن بریج پیش از این در سال 2012 به جرم اقدامات تروریستی در زندان بوده و سال گذشته از زندان آزاد شده است. پلیس عامل حمله را که به مرگ دو تن منجر شد، فردی 28 ساله به نام عثمان خان معرفی نموده است. او به ضرب گلوله افسران پلیس در محل حادثه کشته شد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، پلیس این حمله را تروریستی اعلام نموده است.

به گفته پلیس متروپولیتن لندن، عثمان خان در سال 2012 به جرم فعالیت های تروریستی به زندان رفت و در ماه دسامبر سال 2018 آزاد شد. روزنامه تایمز گزارش داد، خان سال گذشته بعد از آنکه با نصب ردیاب الکترونیک برای کنترل رفت و آمدهایش موافقت کرد، آزاد شد.

افسران پلیس در حال جست وجو در استفوردشایر، محل زندگی خان هستند. نیل باسو، معاون کمیسر پلیس متروپولیتن لندن گفته است تحقیقات ادامه دارد اما در حال حاضر پلیس به دنبال فرد دیگری در ارتباط با این حمله نیست. باسو تاکید نمود که تدابیر لازم را انجام خواهد داد تا مطمئن گردد تهدیدی متوجه مردم نیست.

به گفته این مقام پلیس، حمله در تالار فیشمانگر در شمال لاندن بریج روی داده است؛ محلی که کنفرانسی توسط دانشگاه کمبریج برای بازپروری زندانیان در جریان بوده است. باسو گفت عامل حمله همراه با ده ها تن دیگر از جمله دانشجویان و زندانیان سابق، در این کنفرانس شرکت داشته است.

براساس تحقیقات پلیس، حمله پیش از آنکه به خود لاندن بریج کشیده گردد از درون ساختمان شروع شده است. پلیس لندن ماموریت های گشتی خود را در محل افزایش داده، از مردم خواسته از ورود به این منطقه خودداری نمایند و اگر اطلاعاتی دارند با مقام های پلیس در میان بگذارند.

یک زن و یک مرد در این حمله کشته شده اند. یک مرد و دو زن نیز زخمی شده اند. هویت کشته شدگان هنوز تعیین نیست. سایمون استیونز، رییس سازمان خدمات درمانی ملی انگلیس آدینه گفت حال یک تن از زخمی ها وخیم است. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر واکنش شهروندان در محل حادثه را شجاعانه خوانده اند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،جانسون: ترامپ در انتخابات انگلیس دخالت نکند

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 12 دی 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 746

به "عامل حمله لندن شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل حمله لندن شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید