قرنطینه سراسری در فرانسه

به گزارش بارازعلی، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب ضمن اعلام قرنطینه سراسری در این کشور ارتکاب اشتباهاتی در جریان مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا را پذیرفت.

قرنطینه سراسری در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش یورونیوز، رئیس جمهوری فرانسه در سخنرانی خود گفت که قرنطینه 19 دپارتمان این کشور از شنبه شب به مدت چهار هفته به کل مناطق فرانسه گسترش خواهد یافت. به این ترتیب همه شهروندان فرانسوی از شنبه شب تنها اجازه جا به جایی تا شعاع 10 کیلومتری محل سکونت خود را خواهند داشت.

تصمیم امانوئل ماکرون برای اعلام قرنطینه سراسری در این کشور به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا طی روزهای اخیر و به ویژه افزایش شمار بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها اتخاذ شد. رئیس جمهوری فرانسه در جریان سخنرانی خود وعده داد که تعداد تخت های بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها به بیش از 10 هزار خواهد رسید.

این در حالی است که اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه تابستان گذشته پس از موج اول شیوع کرونا وعده داده بود که تعداد تخت های بخش مراقبت های ویژه به 12 هزار خواهد رسید. عدم تحقق این وعده طی روزهای گذشته انتقادهای زیادی را متوجه دولت و رئیس جمهوری فرانسه کرد.

مخالفان دولت فرانسه همچنین طی روزهای گذشته از تعلل امانوئل ماکرون در اجرای محدودیت های جدید و عدم اعلام قرنطینه سراسری در خاتمه ماه ژانویه طبق پیشنهاد بعضی از متخصصان بیماری های همه گیر انتقاد نموده بودند.

با این حال امانوئل ماکرون ضمن پذیرش ارتکاب اشتباهاتی در جریان مدیریت بحران همه گیری بیماری کووید 19 گفت که دولت از تجربه ماههای گذشته درس گرفته و عملکرد خود را بهبود بخشیده است. وی همچنین باز نگه داشتن مدارس از زمان شروع سال تحصیلی جاری تا به امروز را یکی از موفقیت های دولت دانست.

رئیس جمهوری فرانسه در عین حال گفت که مدارس علاوه بر دو هفته تعطیلات بهاری، بین یک تا دو هفته دیگر نیز تعطیل خواهند بود تا به شکسته شدن چرخه انتقال ویروس کرونا یاری گردد. دولت فرانسه از زمان فروکش کردن موج اول شیوع ویروس کرونا در ماه مه سال گذشته تا به امروز مدارس این کشور را به دلیل همه گیری کووید 19 تعطیل ننموده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1777

به "قرنطینه سراسری در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه سراسری در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید