معمای 5 ساله قتل در کانکس کارگران

به گزارش بارازعلی، پرونده جوانی که در یک درگیری خونین به قتل رسیده بود، به دلیل شناسایی نشدن قاتل با درخواست دیه از بیت المال به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

معمای 5 ساله قتل در کانکس کارگران

به گزارش شرق، این پرونده پنج سال قبل و با شکایت اولیای دم به جریان افتاد. پدر جوانی به نام جواد به مأموران اطلاع داد پسرش در کانکس کارگران کارگاهی ساختمانی به قتل رسیده است.

او به پلیس گفت: من و پسرم از افغانستان به ایران آمده ایم و در یک ساختمان نیمه کاره کار می کردیم. شب حادثه من در کانکس نبودم و برای چند ساعتی بیرون رفته بودم؛ وقتی برگشتم دیدم پسرم را کشته اند. زمانی که تحقیقات مأموران آغاز شد، پلیس به یک انتقام گیری خونین ظنین شد؛ چراکه ضرباتی که بر سر مقتول آن هم با کلنگ وارد شده بود، از یک درگیری خشن و انتقام جویانه حکایت داشت.

پلیس همچنین متوجه شد تلفن همراه و مبلغی پول از مقتول سرقت رفته و لباس های او نیز دزدیده شده است. با توجه به اینکه مأموران با رصد تلفن همراه مقتول متوجه شده بودند او در یک رابطه عاشقانه بوده است، نسبت به انتقام گیری عاشقانه ظنین شدند.

وقتی برادر مقتول مورد بازپرسی نهاده شد، گفت: ما در ایران کار می کردیم و برای خانواده هایمان پول می فرستادیم. من در این مدت اصلا ندیدم که برادرم درباره کسی حرفی بزند یا بگوید با کسی درگیری داشته است؛ البته او دختری را در افغانستان دوست داشت، اما اصلا درگیری بین او و خانواده دختر نبود و آن ها برادرم را محترم می شمردند. ضمن اینکه از خانواده دختر کسی در ایران نیست که بخواهد انتقام گیری بکند.

با این حال مأموران براساس شماره تماس هایی که در گوشی مقتول بود، چند مظنون را بازداشت کردند و مورد بازپرسی قرار دادند، اما به سرنخی نرسیدند. ضمن اینکه بازپرسی از پدر مقتول نیز مأموران را به جایی نرساند. این مرد گفت: پسرم پول زیادی هم نداشت، ضمن اینکه پول های من مانده و پول های پسرم را برده اند؛ اگر مرگ پسرم به خاطر سرقت بود، پول های من را که در کانکس بود هم می بردند. با گذشت پنج سال از این قتل و با توجه به اینکه هیچ سرنخی از قاتل پیدا نشد، پدر مقتول به عنوان، ولی دم از دادگاه درخواست دیه از بیت المال کرد. این مرد گفت: من همچنان درخواست آنالیز پرونده پسرم و رسیدن به قاتل را دارم، اما تا زمان پیدا شدن قاتل درخواست دیه از بیت المال را هم دارم. این درخواست برای آنالیز به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده و به زودی مورد آنالیز قرار می گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1634

به "معمای 5 ساله قتل در کانکس کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای 5 ساله قتل در کانکس کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید