مهدی: ایفمارک درباره شرایط تیم های مبتلا به کرونا تصمیم می گیرد

به گزارش بارازعلی، سرپرست کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ گفت: با انجام تست دوم در 24 ساعت بعدی، ایفمارک تصمیم گیر شرایط تیم های مبتلا به کرونا خواهد بود.

مهدی: ایفمارک درباره شرایط تیم های مبتلا به کرونا تصمیم می گیرد

به گزارش بارازعلی، سهیل مهدی سرپرست سازمان لیگ امروز (دوشنبه) در گفت وگوی تلفنی با برنامه صبحگاهی در انتهای الوند شبکه دو سیما، با اشاره به آخرین شرایط باشگاه استقلال که اعلام نموده بازیکنانش کرونا گرفته اند، گفت: روز گذشته مرحله اول تست انجام شد و فکر می کنم اگر همکاران یاری ما نمایند، امروز تست اولیه بازیکنان باشگاه فولاد را هم انجام می دهیم. به فاصله 24 ساعت تست بعدی را خواهیم داشت و نتایج این دو تست توسط تیم پزشکی که در فدراسیون پزشکی ورزشی حضور دارند و سازمان پزشکی ایفمارک که تنها مرکز پزشکی تایید شده فیفا است، مورد آنالیز قرار گرفته، نتایج و اظهارنظر تخصصی شان در اختیار مراجع قضایی قرار می گیرد تا نتیجه نهایی اعلام گردد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا عدد 25 درصد را برای این موضوع درنظر گرفته اند، گفت: این عدد براساس ابلاغیه پروتکل وزارت بهداشت است و براساس آن چیزی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش ابلاغ شد، عمل می کنیم. البته اگر حتی یک نفر هم بگیرد خطرناک است، اما بحث ما کارا بودن و بهره وری تیم است که در جلساتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید عدد 25 درصد لحاظ گردد.

سرپرست کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ درخصوص استفاده از بازیکنان امید به جای بازیکنان اصلی که تست کرونایشان مثبت شده است، مطرح کرد: سال جاری سال چهارمی است که هر باشگاه 15 سهمیه امید و زیر 21 سال دارد که باشگاه ها از آنان استفاده می نمایند. برای مثال مهدی قائدی سهمیه امید باشگاه استقلال است. البته اینکه بگوییم اگر تست کرونای تیمی مثبت شد، از بازیکن امید خود استفاده کند، راه چاره ما نیست، بلکه می گوییم باشگاه ها می توانند از همه ظرفیت بازیکنان خود استفاده نمایند و از لیستی که به ما دادند، 25 درصد حساب می گردد.

مهدی درباره اینکه پس از طی زمان قرنطنیه باشگاه ها چه کاری باید انجام بدهند؟ گفت: افراد سالم باشگاه شرایط مجاز تمرین را دارند و باشگاه می تواند با افرادی که مبتلا نشدند، تمرینات خود را ادامه بدهد. انشاالله که شدت ابتلا بالا نباشد. البته در صورت تشخیص پزشک، باشگاه می توانند تمرینات انفرادی را هم با این بازیکنان داشته باشند. در صورتی که مدت زمان قرنطینه به خاتمه برسد، باشگاه باید در مسابقات حضور پیدا کند.

مهدی: کمیته انضباطی در خصوص بازی های استقلال - پارس و نساجی - فولاد تصمیم می گیرد نه ما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1329

به "مهدی: ایفمارک درباره شرایط تیم های مبتلا به کرونا تصمیم می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: ایفمارک درباره شرایط تیم های مبتلا به کرونا تصمیم می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید