ویروس کرونا؛ فراوری ماسکی با قابلیت تشخیص کرونا ظرف چند ساعت

به گزارش بارازعلی، بیماران مشکوک به ویروس کرونا به زودی با استفاده از نوع خاصی از ماسک ظرف نیم روز تشخیص داده می شوند.

ویروس کرونا؛ فراوری ماسکی با قابلیت تشخیص کرونا ظرف چند ساعت

به گزارش ، محققان توانستند ماسکی فراوری نمایند که قابلیت تشخیص ویروس کرونا ظرف چند ساعت را دارد، کاری که در حال حاضر دو روز طول می کشد.

سابق بر این دانشمندان پیروز به فراوری نوع خاصی از ماسک شده بودند که قادر بود سل یا یک عفونت کشنده را تشخیص دهد و حالا با آزمایش های صورت گرفته، گویا این ماسک ها در تشخیص اولیه کرونا ویروس هم پیروز عمل نموده است. ماسک هایی که اگر در مقیاس وسیع تری فراوری شوند، می توانند فرایند تشخیص و به تبع آن مهار شیوع کووید 19 را تسریع بخشند.

: ماسک های فیلتردار اثر حفاظتی ندارند

این ماسک ها به نوار هایی مجهز شده اند که قطرات تنفسی فرد را که ممکن است اثری از عفونت باکتریایی یا ویروسی داشته باشد، در خود ذخیره می نمایند، این نوار ها در آزمایشگاه ها مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج اولیه تشخیص طی چند ساعت به دست می آید. این در حالی است که آزمایش های فعلی برای تشخیص ویروس کرونا می تواند تا 48 ساعت زمان ببرد.

محققان دانشگاه لستر معتقدند برای اطمینان از کارآیی و اثربخشی این ماسک ها در بیماران واقعی مبتلا به کووید 19 حداقل دو ماه زمان ضروری است. آن ها امیدوارند این ماسک ها در خصوص ویروس کرونا که یک بیماری حاد تنفسی بوده و ریه ها را هدف می گیرد، موثر باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 فروردین 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1049

به "ویروس کرونا؛ فراوری ماسکی با قابلیت تشخیص کرونا ظرف چند ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ فراوری ماسکی با قابلیت تشخیص کرونا ظرف چند ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید