پمپئو: منشاء کرونا می تواند فعالیت های آزمایشگاهی چین باشد!

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، در واپسین روزهای حضور خود در این صندلی، باز هم بدون ارائه هرگونه شواهدی، مدعی شد که ممکن است منشاء پیدایش کرونا، با فعالیت های آزمایشگاهی چین مرتبط باشد.

پمپئو: منشاء کرونا می تواند فعالیت های آزمایشگاهی چین باشد!

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در حالیکه دولت پکن، اوایل هفته گذشته، دسترسی بازرسان سازمان بهداشت جهانی به ووهان را- شهری که همه گیری از آنجا شروع شد- فراهم کرد؛ پمپئو مدعی شد دولت واشنگتن دلایلی دارد که باور کند بعضی از محققان آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان، پیش از اعلام رسمی نخستین موارد ابتلا به کووید 19، به آن مبتلا بوده اند.

وی حتی از این هم پیشتر رفته و مدعی شد که آزمایشگاه ویروس شناسی شهر ووهان، با وزارت دفاع چین همکاری دارد.

پمپئو همچنین چین را به عدم ارائه اسناد و مدارکی متهم کرد که می تواند به محافظت از جهان در برابر کرونا یا بیماری های مشابه منجر گردد.

این ادعاها در حالی مطرح می گردد که دولت پکن می گوید اینکه همه گیری از یکی از شهرهای چین شروع شده به معنای آن نیست که منشاء پیدایش ویروس هم چین بوده است.

پیشتر در پاسخ به اتهامات مشابه، وزارت خارجه چین گفته بود: پمپئو بارها چنین اظهار نظرهایی نموده ولی هرگز مدرکی ارایه ننموده است زیرا اصلاً سندی در اختیار ندارد. اما آنچه جهان می داند این است که آمریکا در جریان جنگ کره از تسلیحات میکروبی استفاده کرد و چنین کاری را در جنگ ویتنام هم انجام داده است. آمریکا در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق آزمایشگاه های میکروبی تاسیس نموده اما در خصوص عملکرد، نحوه استفاده و امنیت این آزمایشگاه ها سکوت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1661

به "پمپئو: منشاء کرونا می تواند فعالیت های آزمایشگاهی چین باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: منشاء کرونا می تواند فعالیت های آزمایشگاهی چین باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید