چگونه خود را برای سفر در جهان پساکرونایی آماده کنیم

به گزارش بارازعلی، خانه نشینی و قرنطینه، می تواند فرصت خوبی برای آماده سازی سفرهای آینده در جهان پساکرونایی باشد و می توانید با روش های مختلف خود را برای سفرهای آینده مهیا کنید.

چگونه خود را برای سفر در جهان پساکرونایی آماده کنیم

همه ما می دانیم که این روزها، شیوع جهانی کرونا بخش زیادی از جمعیت جهان را خانه نشین و منزوی کرده است و مسئولان امر تمام کشورهای درگیر این ویروس در مورد قرنطینه اجباری یا اختکمک و فاصله گذاری اجتماعی توصیه جدی دارند. هنوز ابهام های زیادی در مورد جهان وجود دارد و تصمیم گیری دقیق در مورد آینده و جهان پساکرونایی تقریباً غیرممکن است؛ اما همه ما ایمان داریم که شرایط جهان دیر یا زود به حالت عادی بازمی شود؛ بنابراین همه ما می توانیم تصمیم بگیریم در آینده به چه نقاطی سفر کنیم و حتی می توانیم بدون در نظر گرفتن تاریخ و شرایط فعلی خود را برای سفرهای آینده مهیا کنیم.

امروزه می توانید بدون ترک خانه، با فرهنگ های خارجی زیادی آشنا شوید و می توانید با روش های مختلفی مثل خواندن کتاب های مرتبط با سفر، شنیدن موسیقی ها و دیدنی فیلم های ملل مختلف، یادگیری زبان، تهیه فهرستی از غذاهای بین المللی، آشپزی و برقراری ارتباط با دیگران، تاحدودی به این هدف برسید. تمام این روش ها می تواند شما را به بهترین شکل برای گردشگری در آینده آماده کنند. در این مقاله از خبرنگاران قصد داریم شما را با 8 روش مختلف برای آماده شدن برای سفر در جهان پس از کرونا آشنا کنیم.

1. دیدنی فیلم و تلویزیون

دیدنی فیلم ها و برنامه های تلویزیونی ساده ترین روش برای سفر مجازی به نقاط مختلف جهان است و بیشتر افراد مدت قابل توجهی را صرف دیدنی فیلم و برنامه های تلویزیونی می کنند. با جستجویی ساده در اینترنت و سایر منابع به راحتی می توانید فیلم ها و برنامه های مختلف را که برای آشنایی با مقاصد مختلف گردشگری مناسب هستند، پیدا کنید.

شما می توانید با دیدنی فیلم هایی که به دست افراد محلی یک مکان تهیه شده اند یا حداقل فیلم هایی که در آنجا ضبط و تهیه شده است، اطلاعات خوبی در مورد مکان موردنظر خود و سبک زندگی در آن به دست آورید؛ به عنوان مثال فیلم های و مادرت نیز (Y Tu Mamá También) ساخت کشور مکزیک و فیلم هندی دارجلینگ محدود (Darjeeling Limited)، دو فیلم خوب در این زمینه هستند. اولین فیلم شما را به خوبی با فرهنگ و مردم مکزیک آشنا می کند و دیدنی دومین فیلم شما را برای سفر به هند و سوار قطار شدن به صورت مخفیانه، زمانی که در حال حرکت است، تشویق می کند! به طور کلی فیلم ها و برنامه های تلویزیونی برای آشنایی بیشتر با هر مکانی در ایام خانه نشینی روش خوبی محسوب می شود.

2. مطالعه کتاب های مرتبط با گردشگری

با مطالعه کتاب های مرتبط با گردشگری، درمقایسه با دیدنی فیلم و برنامه های تلویزیونی اطلاعات بیشتری نسبت به مکان های مختلف به دست می آورید و این روش بهترین روش برای آشنایی با یک مقصد خاص قبل از سفر به آن محسوب می شود تقریباً هر کتاب مناسب و مرتبی می تواند به شما در این زمینه کمک کند؛ اما توصیه می کنیم مطالعه کتاب های همچون سفرنامه ها و رمان ها را از دست ندهید.

ما در خبرنگاران فهرستی از سفرنامه های مختلف تهیه کرده ایم که با خواندن آن ها می توانید در خانه به گوشه و کنار جهان سفر کنیم. اگر مقصد موردنظرتان در این فهرست نبود با جستجو یی ساده در موتورهای جستجو می توانید سفرنامه ای مناسب پیدا کنید.

3. موسیقی گوش دادن

قطعاً هر فردی که قصد سفر به مکان خاصی داشته باشد، هنگام فکر کردن به آن مقصد، چند قطعه موسیقی متعلق به آن شهر یا کشور در فکرش تداعی می شود. مثلاً وقتی که قصد سفر به جامائیکا داشته باشید، چند قطعه موسیقی به سبک رِگی (reggae) که متعلق به جامائیکا است، در فکر تان تداعی می شود یا وقتی که به سفر به هند فکر می کنید، صدای گوش نواز ساز سیتار (sitar)را که از سازهای اصلی موسیقی هندی محسوب می شود،. به یاد می آورید؛ حتی اگر ندانید که این ساز چه سازی است.

ممکن است در حین تصور سفر به سایر مقاصد نیز چند قطعه موسیقی از آن ها را به یاد بیاورید. به همین دلیل، شنیدن موسیقی یکی از بهترین روش ها برای آشنایی با نقاط مختلف جهان است؛ حتی اگر در حین انجام کارهای مثل تمیز کردن خانه یا پختن غذا نیز به موسیقی گوش دهید و تمرکز چندان زیادی هم نداشته باشید، باز هم ازنظر فکری با مکان موردنظرتان آشنا خواهید شد. یافتن موسیقی ملل مختلف در سرویس های به اشتراک گذاری ویدیو یا موسیقی کار بسیار آسانی است. حتی اگر در چنین سرویس هایی یا منابع مشابه پیروز به یافتن موسیقی موردنظرتان نشدید، با عضویت در شبکه های اجتماعی و برقراری ارتباط با افراد سراسر جهان می توانید موسیقی موردنظرتان را پیدا کنید؛ زیرا برخی از افراد موسیقی های خوب و فاخری را به شما پیشنهاد می کنند.

4.یادگیری زبان

آرزوی بسکمک از افراد، سفر به کشورهای خارجی است؛ حتی اگر تنها چند کلمه هم از زبان مقصد موردنظرتان بدانید، می توانید علاوه بر دیدن رویدادهایی که نشان دهنده فرهنگ آن ها است، با فرهنگ بومی آن ها ارتباط بسیار خوبی برقرار کنید. اگر در مورد سفر به کشور خاصی تصمیم قطعی دارید، سعی کنید در حد توانتان زبان آن کشور را فرا بگیرید و درصورتی که به زبان آن کشور مسلط هستید، سعی کنید ضرب المثل ها، اصطلاح ها و برخی از کلمه های محاوره ای مردم آن کشور را یاد بگیرید.

5. آشنایی با دیگران از طریق اینترنت و فضای مجازی

بدون شک، آشنایی با افراد محلی ساکن یک مکان و به دست آوردن اطلاعات دست اول از آن ها هم می تواند روش خوبی برای آشنایی بهتر با مقصد مورد نظرتان باشد. با بهره گیری از فضای مجازی می توانید حتی در دوران قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی نیز به خوبی با افراد متفاوتی از تمام نقاط جهان ارتباط برقرار کنید و با ایجاد ارتباط با آن ها زبان خود را نیز تقویت کنید.

بی تردید، همان طور که شما دوست دارید زبان کشورهای دیگر را یاد بگیرید، افرادی هم هستند که دوست دارند زبان شما را یاد بگیرند. فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مختلف بستر خوبی برای تبادل اطلاعات زبان و همچنین اطلاعات مربوط به فرهنگ و سبک زندگی محسوب می شوند؛ البته باید در برقراری ارتباط های این چنینی با احتیاط کامل عمل کنید و اجازه ندهید برخی از افراد شما را برای گفتن اطلاعاتی که متمایل به بیان آن ها نیستید، تحت فشار قرار دهند و از شما سوءاستفاده کنند.

6. تهیه ی فهرستی از غذاهایی که باید آن ها را امتحان کنید

وقتی صحبت از سفر می شود یا به آن فکر می کنید، یکی از مواردی که بیشتر از هر موضوع دیگری فکر شما را درگیر می کند، غذا است. چه قبل از سفر و چه بعد از آن، غذا نیز مانند موسیقی می تواند شما را با نگرش مردم محلی و داستان زندگی آن ها آشنا کند. غذای هر کشوری با تاریخ آن کشور، مهاجرت مردم سایر کشورها، تأثیرهای فرهنگی و سایر موارد در ارتباط است و در واقع می توان گفت شناسنامه کشورها هستند. جستجو درمورد غذاهای محلی یک کشور، نیز روش بسیار خوبی برای آمادگی قبل از سفر و آشنایی با مکان موردنظرتان است.

برای تهیه فهرست غذاهای موردنظرتان باید از روش هایی مثل جستجو در اینترنت، خواندن دستور پخت های مختلف، کتاب های آشپزی و سایر کتاب های مرتبط با فرهنگ غذایی استفاده کنید. سرویس های به اشتراک گذاری ویدیو و شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به خوبی با افراد محلی در زمینه غذاهای محلی و همچنین آشنایی با مکان های عرضه کننده غذاهای خیابانی محسوب می شود. ویدیوهای مربوط به غذاهای محلی و خیابانی به وفور در اینترنت یافت می شوند.

7. آشپزی

بدون تردید، پس از جستجو در مورد غذاهای محلی مختلف گرسنه خواهید شد و شاید وسوسه شوید خودتان غذای موردعلاقه تان را بپزید. ممکن است بسته به غذایی که می خواهید آن را تهیه کنید، مواد اولیه آن به راحتی در دسترس نباشند. خوشبختانه سایت هایی در اینترنت ایجاد شد ه اند که مواد اولیه مختلفی را عرضه می کنند و می توانید مواد موردنظرتان را به صورت آنلاین از آن ها سفارش دهید.

اگر غذایتان مطابق میلتان نشد یا اصلا نتوانستید آن را بپزید، باید کمی صبور باشید و با تمرین زیاد تجربه کافی را برای تهیه غذاهای مختلف، به دست آورید. پختن غذاهای مختلف نیز به نوبه خود می تواند روش خوبی برای آشنایی با مکان های مختلف باشد.

7. به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد اخبار و رویدادهای روز مقصد موردنظرتان

امروزه مسئولین تمام کشورها، روزنامه ای به زبان انگلیسی تهیه کرده اند و آن را به صورت آنلاین در اختیار تمام مردم جهان قرار داده اند. حتی در کشورهای کوچکی که زبان انگلیسی در آن ها صحبت نمی شود نیز روزنامه ای انگلیسی برای افراد مهاجر و مسافران تهیه شده است.

با مطالعه دقیق این روزنامه ها و سایر منابع مشابه می توانید از رویدادهای در حال اتفاق در مقصد موردنظرتان مطلع شوید. به عنوان مثال در شرایط کنونی می توانید شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور یا شهر موردنظرتان را با محل زندگی خود مقایسه کنید. جستجو در پلتفرم هایی مانند گوگل نیوز برای مقصد موردنظرتان نیز می تواند مفید باشد و با انجام این کار می توانید علاوه بر یافتن منابع محلی، به مقاله های بین المللی مرتبط با آن مقصد در رسانه ها و سازمان های خبری بین المللی نیز دست پیدا کنید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2282

به "چگونه خود را برای سفر در جهان پساکرونایی آماده کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه خود را برای سفر در جهان پساکرونایی آماده کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید