چین: برای حفظ برجام کوشش می کنیم، به تقویت روابطمان با ایران ادامه می دهیم

به گزارش بارازعلی، سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید نمود که مسئله هسته ای ایران بخش مهمی از همکاری استراتژیک ایران و چین را تشکیل می دهد.

چین: برای حفظ برجام کوشش می کنیم، به تقویت روابطمان با ایران ادامه می دهیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت وزارت خارجه چین، هوآ چان یینگ سخنگوی این وزارتخانه روز دوشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص دیدار سید عباس عراقچی، معاون سیاسی ظریف با مشاور وزیر امور خارجه چین گفت: خروج آمریکا از برجام و اعمال فشار حداکثری علیه ایران باعث تداوم تنش هایی شده است که ممکن است به فروپاشی کامل این توافق منجر گردد. تحت این شرایط، ما جائو شی، مشاور وزیر خارجه با عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران اول دسامبر در پکم به گفت وگو پرداخت.

وی اضافه نمود: آن ها به گفتگو گسترده در خصوص مسائل مختلفی اعم از وضعیت هسته ای ایران و اجرای برجام پرداختند. دو طرف بر تقویت روابط، تدوام همکاری ها به منظور اجرای کامل و موثر برجام، حفاظت از نظم بین المللی براساس قوانین بین المللی، پایبندی به توافق های سیاسی و دیپلماتیک و همچنین حفظ صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی توافق کردند.

هوآ چان یینگ در ادامه توضیح داد: ایران و چین شرکای جامع استراتژیک هستند. دو طرف به اجرای توافق، تداوم تقویت اعتماد دوجانبه سیاسی، گسترش همکاری های اساسی و افزایش شراکت جامع استراتژیک ادامه میدهیم تا دو کشور و ملت شان از این فواید بهره مند شوند. مسئله هسته ای ایران بخش مهمی از همکاری استراتژیک ایران و چین را تشکیل می دهد و دو کشور برای حفظ برجام کوشش خواهند کرد.

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان و ما جائو شی معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین، روز یکشنبه آخرین تحولات برجام و پیرامون آن را مورد بحث و آنالیز قرار دادند.

عراقچی در کنفرانس خبری با اشاره به اینکه در نشست مشورتی با همتای چینی خود در خصوص جنبه های مختلف برجام مصاحبه و رایزنی نموده اضافه نمود: ما همواره با دوستان چینی از شروع برجام در ارتباط بودیم و همواره با آن ها در خصوص موضوعات مربوط به برجام مشورت کردیم.

وی توضیح داد: برجام توافقی منطبق با رای شورای امنیت است و قطعنامه 2231 شورای امنیت این توافق بین المللی را تصویب نموده و تصمیم آمریکا به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل برای خروج از این توافق نامه بین المللی، نقض مصوبه شورای امنیت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 704

به "چین: برای حفظ برجام کوشش می کنیم، به تقویت روابطمان با ایران ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: برای حفظ برجام کوشش می کنیم، به تقویت روابطمان با ایران ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید