کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد، سود های پالایشی در اروپا، آسیا و آمریکا کاهش یافت

به گزارش بارازعلی، کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد، تأثیر مستقیمی روی کاهش سود پالایشی در اروپا و آسیا داشته است.

کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد، سود های پالایشی در اروپا، آسیا و آمریکا کاهش یافت

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه مالی بارازعلی، براساس استانداردهای جدیدی که سازمان بین المللی دریانوردی برای سوخت کشتی ها معین نموده است، از ابتدای سال 2020 میزان سولفور نفت کوره ای که به عنوان سوخت در کشتی ها استفاده می گردد نباید بیشتر از نیم درصد باشد.

در حالی که به شروع سال 2020 میلادی نزدیک می شویم، شاهد کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد در بازار آسیا هستیم. افت سودهای پالایشی نفتا و گازوئیل و کاهش شدید سود پالایشی بنزین در بازار آسیا به همراه کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد که متأثر از قوانین ایمو 2020 است، اصلی ترین دلیل تضعیف سودهای پالایشی نفت خام دبی در بازار آسیا است.

سودهای پالایشی برای نفت خام شاخص برنت در بازار اروپا در هفته منتهی به 18 اکتبر 2019، با 46 سنت در هر بشکه کاهش نسبت به هفته پیش از آن به 6.97 دلار در هر بشکه رسید.

تضعیف سودهای پالایشی نفتا به دلیل افزایش کرایه نفتکش های این فرآورده نفتی و کاهش سودهای پالایشی بنزین به علت بالارفتن سطح ذخیره سازی آن در منطقه آمستردام-رتردام-آنتورپ، به همراه کاهش تقاضا برای نفت کوره، موجب تضعیف سودهای پالایشی نفت خام برنت در بازار اروپا شده است.

در مقابل، عواملی مانند کاهش سطح ذخیره سازی گازوئیل در آمریکا، فراهم شدن شرایط برای صادرات آن و تقویت سودهای پالایشی سوخت جت، مانع از تضعیف بیشتر سودهای پالایشی نفت خام برنت در این بازار شدند. در همین مدت، سودهای پالایشی برای نفت خام شاخص دبلیوتی آی در بازار امریکا نیز با کاهش 55 سنت در هر بشکه، به 18.35 دلار در هر بشکه تنزل کرد که کاهش سودهای پالایشی بنزین در این امر موثر بود. این در حالی است که تقویت سود پالایشی سوخت جت، مانع از تضعیف بیشتر سودهای پالایشی نفت خام دبلیوتی آی در بازار امریکا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 626

به "کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد، سود های پالایشی در اروپا، آسیا و آمریکا کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تقاضا برای نفت کوره پرگوگرد، سود های پالایشی در اروپا، آسیا و آمریکا کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید