227 پروژه بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در 19 استان

به گزارش بارازعلی، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام 227 پروژه بهداشتی- درمانی را در 19 استان کشور به بهره برداری رسانده یا در دست اجرا دارد.

227 پروژه بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در 19 استان

به گزارش گروه اجتماعی بارازعلی، به نقل از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با هدف توانمندسازی مالی و اجتماعی، ارتقای شاخصه های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کم تر توسعه یافته، 227 پروژه بهداشتی- درمانی را در مناطق محروم و روستایی 19 استان کشور به وسیله بنیاد برکت به بهره برداری رسانده یا در دست اجرا دارد. این پروژه های بهداشتی- درمانی شامل ساخت و تکمیل بیمارستان، آزمایشگاه، پایگاه اورژانس، خانه بهداشت، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت و مرکز سلامت جامعه است.

بر اساس این گزارش، از 227 پروژه مذکور، 150 پروژه تکمیل شده و 77 پروژه دیگر در حال اجراست. بنیاد برکت برای احداث و تکمیل این پروژه های بهداشتی- درمانی 1884 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی و هزینه نموده است.

پروژه های بهداشتی- درمانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در 19 استان و 94 شهرستان به بهره برداری رسیده یا در حال ساخت است. استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان و لرستان به ترتیب با 100، 52 و 37 پروژه، بیشترین سهم را از این پروژه ها در میان 19 استان به خود اختصاص داده اند.

همچنین در حوزه امور زیربنایی، مشارکت در ساخت و تکمیل 11 بیمارستان در مناطق محروم، از برجسته ترین اقداماتی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به وسیله بنیاد برکت انجام داده، که تا به امروز 8 بیمارستان در شهرستان های درگز، مینودشت، گرمسار، میانه، بانه، فردوس، قرچک ورامین و بهار در همدان به بهره برداری رسیده است. به همین دلیل، بیمارستان های نی ریز در استان فارس، دزفول در شمال استان خوزستان و نهبندان در استان خراسان جنوبی نیز در دست ساخت است. علاوه بر این 11 بیمارستان، بنیاد برکت در ساخت 4 مرکز پیشرفته درمان سرطان در برنامه مشارکت دارد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) همچنین احداث بیمارستان بزرگ، استاندارد، به روز و مجهزی را در منطقه 22 تهران با بالاترین استاندارد های جهانی در دست ساخت دارد که با ساخت این بیمارستان شاهد تحولی بزرگ در بخش سلامت کشور خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 25 بهمن 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 863

به "227 پروژه بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در 19 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "227 پروژه بهداشتی- درمانی بنیاد برکت در 19 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید