اسکوئر انیکس استودیوهای غربی خود را فروخت تا چند استودیوی دیگر بخرد

به گزارش بارازعلی، تنها 1 هفته پس از فروش استودیوهای غربی خود، شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) گفت که قصد دارد تعدادی استودیوی تازه به دست بیاورد. حال می خواهد از روش خرید باشد یا اینکه بسازد.

اسکوئر انیکس استودیوهای غربی خود را فروخت تا چند استودیوی دیگر بخرد

کمپانی سوئدی امبریسر (Embracer) هفته گذشته اعلام کرد که بخش بزرگی از شرکت اسکوئر انیکس را خریداری کرده است. این بخش به قیمت 300 میلیون دلار فروخته شده است. استودیوهای غربی اسکوئر انیکس سازنده عناوینی مثل تومب رایدر (Tomb Raider) و دوئس اکس (Deus Ex) هستند. اسکوئر انیکس هم اعلام کرد که قصد دارد این مبلغ دریافتی را برای بلاکچین و هوش مصنوعی خرج کند.

در ادامه توضیح داده شد که اسکوئر اینکس قصد دارد تا تمرکز بیشتری روی عناوین کمتر داشته باشد. به همین دلیل در این جهت قدم برخواهد داشت. همچنین برخی از عناوینی که در استودیوهای غربی تولید شده، چندان سودآور نبوده و به همین دلیل به فرایند کلی شرکت آسیب می زدند. حال با توجه به اهداف تازه شرکت، امکان دارد که تغییراتی در شرایط کلی اسکوئر اینکس ایجاد شود.

حال این شرکت به فکر خرید یا ساخت استودیوی تازه افتاده است. این کار تا حد زیادی غافلگیر کننده است. با این حال به دلیل اینکه در جهت اهداف تازه شرکت است منطقی به نظر می رسد. البته یکی از مسائل این بود که اسکوئر انیکس استودیوهای غربی خود را به قیمت ناچیزی فروخت. به همین دلیل امکان دارد که در فرایند تغییر، ضرر کند. با این حال امکان دارد عناوین آینده این شرکت چنان سودآور باشد که این ضرر را جبران کنند.

اینکه اسکوئر انیکس کدام استودیو را خریداری خواهد کرد هنوز مشخص نیست. البته امکان دارد که این استودیوها ژاپنی باشند. به دلیل اینکه یکی از اهداف تازه این شرکت تمرکز روی عناوین داخلی است. اسکوئر انیکس با فروش استودیوهای غربی عناوین مهمی را از دست داد. حال برای کسب دوباره اعتبار خود در دنیای گیمینگ نیاز دارد تا عناوین بزرگی را ساخته و بازشود. به دلیل اینکه تنها بحث ضرر مالی نیست، بلکه اعتبار این شرکت نیز بسیار زیاد است.

منبع: VideoGamesChronicle.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2309

به "اسکوئر انیکس استودیوهای غربی خود را فروخت تا چند استودیوی دیگر بخرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوئر انیکس استودیوهای غربی خود را فروخت تا چند استودیوی دیگر بخرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید