علم و تکنولوژی

محققان: پروتون درمانی برای سرطان مؤثر است

نتایج یک پژوهش تازه حاکی از آن است، پروتون درمانی نه تنها به اندازه پرتودرمانی برای درمان سرطان مؤثر است، بلکه عوارض جانبی کمتری نیز دارد.

28 بهمن 1398

حمله هکرهای حامی دولت ترکیه به 30 سفارتخانه ، نهاد دولتی و امنیتی اروپا و خاورمیانه

سه مقام امنیتی غربی گفتند، گمان برده می گردد حملات سایبری اخیر علیه سازمان ها و سایت های دولتی در اروپا و خاورمیانه کار هکرهایی است که به نفع دولت ترکیه فعالیت می نمایند.

21 بهمن 1398

کارت زرد مجلس به وزیر علوم به دلیل تبعیض در جذب زنان به عنوان هیئت علمی

پروانه سلحشوری پس از توضیحات وزیر علوم به سوالش درباره تبعیض در جذب فارغ التحصیلان زن به عنوان هیات علمی سوال را به رای گذاشت و مجلس به غلامی کارت زرد داد.

21 بهمن 1398

یک هیات تجاری و فناوری ایرانی به ترکیه می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اول تا سوم بهمن ماه سال جاری، کشور ترکیه میزبان 100 نماینده از شرکت های دانش بنیان ایرانی می گردد. در این هیات تجاری نمایندگانی از شرکت های خلاق، فناور و دانش بنیانی حضور دارند که با هدف ایجاد...

21 بهمن 1398

انعقاد 200 تفاهم نامه در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی

به گزارش خبرنگاران، عبدالساده نیسی در حاشیه تقدیر از غرفه های برتر بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که ظهر امروز (آدینه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید، در تشریح برنامه های این نمایشگاه گفت: در زمینه تقاضای...

18 بهمن 1398

کتاب کودک اولویتی برای سیاستگذاران فرهنگی نیست

کاشفی خوانساری می گوید که در دوره مشروطه روشنفکران توجه جدی به ادبیات کودک داشته و آن را راه نجات مملکت می دانستند اما امروزه سیاستگذاران فرهنگی هیچ اولویتی برای کتاب کودک قایل نیستند.

16 بهمن 1398

دونده ماراتن ایران: شاید دیگر یک ایرانی ششمی آسیا را کسب نکند!

دونده ماراتن ایران از ششمی در مسابقات قهرمانی آسیا رضایت دارد و می گوید شاید دیگر هیچ کس نتواند در ایران این رکورد را تکرار کند.

15 بهمن 1398

صالحی: ایران به سمت تکنولوژی کوآنتومی می رود، 95 درصد قرارداد تجاری بازطراحی اراک تکمیل شده است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: 95 درصد از قرارداد تجاری بازطراحی اراک آماده شده است.

13 بهمن 1398

اسکلتی که انسان را به روبات تبدیل می کند

یک شرکت ژاپنی پیروز به تولید یک اسکلت خارجی روباتیک شده است که انسان را به یک ربات تقریبا 2.5 متری تبدیل می کند.

7 بهمن 1398

هاست وردپرس چیست؟ کاربرد و ویژگی های هاست وردپرس

یکی از انواع هاست برای میزبانی، هاست وردپرس است.

7 بهمن 1398

حمایت کافه بازار از مسابقات برنامه نویسی دانشگاهی با برگزاری رویداد FCPC

کافه بازار با برگزاری رویداد FCPC در دانشگاه فردوسی مشهد از مسابقات برنامه نویسی دانشگاهی حمایت می نماید.

7 بهمن 1398

رشته شناخت محیط زیست در دانشگاه علم و صنعت ارائه می شود

دانشگاه علم و صنعت ایران در اطلاعیه ای بیان نمود: از نیمسال دوم 99-98، درس شناخت محیط زیست برای تمامی رشته های کارشناسی دانشگاه ارائه می شود.

6 بهمن 1398

شرایط بودجه فناوری در لایحه 99، رشد بودجه پارک های علم و فناوری

مهدی کشمیری در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره شرایط بودجه حوزه فناوری در لایحه بودجه 99 گفت: همه بودجه فناوری و نوآوری مربوط به وزارت علوم نیست و بخشی از آن مربوط به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می گردد. در لایحه بودجه 99 بخشی از بودجه حوزه فناوری و...

5 بهمن 1398

تسلا 3 چینی وارد بازار شد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در کوشش است تا با فراوری خودرو های این شرکت در چین بتواند بخش قابل توجهی از بازار خودرو در این کشور را در دست بگیرد.

5 بهمن 1398

توسعه گردشگری الکترونیک به پویایی و رونق گردشگری در خراسان شمالی یاری می نماید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با بیان اینکه توسعه گردشگری الکترونیک به پویایی و رونق گردشگری یاری می نماید، گفت: در سال های اخیر با استفاده از فناوری و تکنولوژی های حوزه گردشگری، شمار گردشگران خارجی به استان افزایش پیدا نموده...

4 بهمن 1398

شروع رسمی فعالیت فراصندوق با سرمایه اولیه 650 میلیارد تومان

مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به فرایند شکل گیری این فراصندوق گفت: این صندوق با مشارکت بنگاه های مالی با اعتبارات اولیه 650 میلیارد تومان از امروز به طور رسمی شروع به کار می نماید.

26 دی 1398

کره شمالی: پرتاب های جدید هشداری به کره جنوبی بود

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که ارتش کشورش روز گذشته دو پرتاب جدید آزمایش کرد می گوید این آزمایش ها هشداری به کره جنوبی برای توقف واردات تسلیحات با تکنولوژی های جدید و همچنین رزمایش های مشترک با آمریکا است.

22 دی 1398

مکانیک خودروی خود باشید

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: افراد می توانند با نرم افزار ایرانی، خودروهای خود رو تعمییر نمایند.

21 دی 1398

گیم دیزاین Super Mario Odyssey ، جعبه ابزار بازی سازان (60)

من در این سری مقالات بیشتر از هر شرکت بازیسازی دیگری از نینتندو حرف زدم. بازی های نینتندو مفرح ، سرشار از خلاقیت و قابل دسترس هستند و از همه مهم تر، با نگرشی ریزبینانه طراحی شده اند، برای همین بازی های این شرکت عملاً کلاس درس بازیسازی هستند و همان طور...

20 دی 1398

نشست سلامت سالمندی با موضوع سقوط در سالمندان برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، نشست سلامت تخصصی سالمندی با موضوع سقوط در سالمندان، پیامدها و راهکارها با حضور رئیس و معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در روز دوشنبه 27 آبان برگزار می شود.

15 دی 1398
تعداد: (153)