فرهنگ و هنر

ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری مسیرهای مثلث طلایی گردشگری ایران

خبرنگاران/یزد سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد بر لزوم توسعه زیرساخت های گردشگری مسیرهای گردشگری تعریف شده بین استان های یزد و اصفهان و فارس تأکید کرد.

5 اسفند 1398

نماد هویتی پایتخت فدای صنار سه شاهی!

آشپزخانه صنعتی و کافه گالری برج آزادی که روزگاری سالن تشریفات و بازدیدهای رسمی برج قدیمی پایتخت بود باعث تخریب و مرگ تدریجی این میراث فرهنگی و ملی می گردد. این هشدار کارشناسان معماری و میراث فرهنگی کشور است که نگران تسریع در فرایند فرسایش سازه قدیمی...

4 اسفند 1398

چه کسی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران می گردد

حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در سالهای اخیر توجهات را به خود جلب نموده است، رئیس جمهور نیز یک ماه قبل در مراسمی به طور ویژه به گردشگری کویر که خود فرزند کویر است پرداخت و حال همه منتظر هستند روحانی رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را انتخاب کند....

3 اسفند 1398

رونق گردشگری جنوب نیازمند تغییر در برنامه تعطیلات کشور است

به گزارش خبرنگاران، محمد ابراهیم فروزانی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: توسعه بخش گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی یکی از برنامه های مهم دولت است که طرح های مهمی در این راستا اجرا می گردد.

29 بهمن 1398

جایزه عقاب طلایی 2020 روسیه نامزدهایش را شناخت

جوایز سینمایی عقاب طلایی 2020 برای معرفی بهترین های روسیه در حالی نامزدهایش را معرفی کرد که فیلم قد بلند نماینده روسیه در اسکار امسال، چندین نامزدی کسب کرد.

29 بهمن 1398

میدان حسن آباد؛ نماد معماری دوره رنسانس در تهران (

میدان حسن آباد؛ نماد معماری دوره رنسانس در تهران است و به یکی از نشانه های مهم معماری شهری بدل شده و سبک و سیاق خاصش دل از هر بیننده ای می رباید.

24 بهمن 1398

برگزاری نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین در دانشگاه پکن

نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین با حضور و سخنرانی سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان در سالن نمایشگاه های کتابخانه مرکزی دانشگاه پکن،افتتاح شد.

22 بهمن 1398

کتاب کودک اولویتی برای سیاستگذاران فرهنگی نیست

کاشفی خوانساری می گوید که در دوره مشروطه روشنفکران توجه جدی به ادبیات کودک داشته و آن را راه نجات مملکت می دانستند اما امروزه سیاستگذاران فرهنگی هیچ اولویتی برای کتاب کودک قایل نیستند.

16 بهمن 1398

صالحی: ایران به سمت تکنولوژی کوآنتومی می رود، 95 درصد قرارداد تجاری بازطراحی اراک تکمیل شده است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: 95 درصد از قرارداد تجاری بازطراحی اراک آماده شده است.

13 بهمن 1398

رخنه به جشنواره های بین المللی می رود

کارگردان فیلم کوتاه رخنه از حضور این فیلم در جشنواره های بین المللی اطلاع داد.

12 بهمن 1398

ایرلندی رکورد نت فلیکس را نشکست

آمار تماشاگران ایرلندی در یک هفته به 26 میلیون نفر رسید.

7 بهمن 1398

علیرضا رضاداد از کاخ جشنواره سینماحقیقت بازدید کرد

مشاور ارشد سازمان سینمایی در دومین روز برگزاری جشنواره سینماحقیقت از کاخ جشنواره بازدید کرد.

6 بهمن 1398

جذب گردشگر از برنامه های توسعه مالی نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور گفت: جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم در چارچوب طرح مثلث توسعه مالی یکی از برنامه های توسعه مالی این شهرستان است.

5 بهمن 1398

توسعه گردشگری الکترونیک به پویایی و رونق گردشگری در خراسان شمالی یاری می نماید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با بیان اینکه توسعه گردشگری الکترونیک به پویایی و رونق گردشگری یاری می نماید، گفت: در سال های اخیر با استفاده از فناوری و تکنولوژی های حوزه گردشگری، شمار گردشگران خارجی به استان افزایش پیدا نموده...

4 بهمن 1398

برگزاری آیین رونمایی از لوح ثبتی ملی مهارت پخت کلوچه سنتی کاشان

معاون مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از برگزاری آیین رونمایی از لوح ثبتی مهارت پخت کلوچه سنتی کاشان در فهرست آثار میراث فرهنگی ناملموس کشور اطلاع داد.

3 بهمن 1398

رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور برای جذب زائران خارجی فعال شوند

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: ورود زائران خارجی به کشور مزایای بالای مالی و فرهنگی دارد و رایزن های فرهنگی و سفارتخانه های ایران در خارج از کشور باید برای جذب آن ها فعال شوند.

2 بهمن 1398

برگزاری انتخابات فعالان هنرهای سنتی برای حضور در مجمع مشورتی زنان استان البرز

معاون صنایع دستی البرز از برگزاری انتخابات فعالان هنرهای سنتی برای حضور در مجمع مشورتی زنان استان البرز اطلاع داد.

30 دی 1398

صدور 10 موافقت اصولی برای تاسیسات گردشگری گنبدکاووس

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گنبدکاووس از صدور 10 موافقت اصولی برای تاسیسات گردشگری با حجم سرمایه گذاری 415میلیارد و 836میلیون ریال در هشت ماه نخست امسال در شهرستان گنبدکاووس اطلاع داد.

27 دی 1398

دیدنی های پاتایا در سفر با تورهای تایلند

دیدنی های پاتایادر سال های اخیر پاتایا یکی از محبوب ترین مقاصد ایرانی ها به شمار می آمده و تور پاتایا یکی از پرفروش ترین خدمات گردشگری شناخته می شده است. اما به رغم این مساله، آن چنان که باید، درک و شناختی مناسب از جاذبه ها و دیدنی های پاتایا وجود ندارد....

26 دی 1398

گیم دیزاین Super Mario Odyssey ، جعبه ابزار بازی سازان (60)

من در این سری مقالات بیشتر از هر شرکت بازیسازی دیگری از نینتندو حرف زدم. بازی های نینتندو مفرح ، سرشار از خلاقیت و قابل دسترس هستند و از همه مهم تر، با نگرشی ریزبینانه طراحی شده اند، برای همین بازی های این شرکت عملاً کلاس درس بازیسازی هستند و همان طور...

20 دی 1398
تعداد: (122)