ممنوعیت حضور در پارک و اماکن تفریحی شهر های نارنجی و قرمز

به گزارش بارازعلی، رئیس جمهور با اشاره به شرایط برخی از استان های کشوراز نظر افزایش ابتلا و بستری بیماران با توجه به بازار شب عید، دید و بازدید ها و سفر های نوروزی، بر انجام اقدامات لازم و فوری برای مهار بیماری و جلوگیری از روبرو شدن با موج جدید در کشور تاکید کرد.

ممنوعیت حضور در پارک و اماکن تفریحی شهر های نارنجی و قرمز

به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه کمیته های تخصصی ستاد مقابله با کرونا پس از ارائه گزارش کمیته های بهداشت و درمان و اجتماعی و امنیتی از شرایط بیماری در کشور، با ابراز نگرانی از تغییر شرایط برخی استان ها و احتمال روبرو شدن با موج جدید بیماری بر نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی و استفاده از تجربیات پیروز مهار کرونا در پیک های قبلی شیوع ویروس تاکید کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: باید تمام تلاش خود را بکار گیریم و با استفاده از شیوه های کنترلی دقیق و موثر، اجازه ندهیم موج جدید از نظر گستره و میزان ابتلا، بستری و فوتی های احتاقتصادی به شکل سابق باشد.

روحانی سرعت در بیماریابی، افزایش میزان تست ها و تست دریافت از همه نزدیکان فرد مبتلا و همچنین رعایت کامل قرنطینه از سوی بیماران را از جمله موارد بسیار مهمی دانست که باید با استفاده از تجربیات موج های قبلی این بیماری با دقت مدنظر قرار گیرد.

روحانی با اشاره به گزارش های دریافتی از نقض قرنطینه از سوی بیماران در برخی استانها، تاکید کرد: برخورد جدی و قانونی با کسانی که قرنطینه را نقض می کنند ضروری و لازم است و با استفاده از اطلاعات و ردیابی ها باید با ناقضان قرنطینه برخورد جدی صورت گیرد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به انجام فرایند واکسیناسیون در کشور براساس اولویت های مشخص شده در سند ملی واکسیناسیون، نظارت دقیق بر اجرای واکسیناسیون براساس اولویت ها را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: همه اقدامات و نظارت های لازم باید انجام گیرد تا با تکمیل واکسیناسیون گروه های هدف و مشخص شده، به سمت مدیریت و مهار کرونا در کشور برویم.

روحانی با اشاره به اینکه تحریم ها و جنگ اقتصادی علیه ملت ایران که از سوی دولت قبلی آمریکا آغاز و در دولت جدید نیز همچنان ادامه دارد، گفت: برغم ادعا ها مبنی بر عدم ممانعت از ارسال دارو و واکسن به ایران، براساس اطلاعات بدست آمده، در راستا تهیه و تامین واکسن خارجی مسائل بسیار جدی وجود دارد و اگر پیش از این تحریم ها فشار بر اقتصاد و معیشت مردم بوجود آورده بود امروز این اقدام ضد بشری جان و سلامت مردم را نشانه گرفته است.

رئیس جمهور تداوم تحریم ها علیه ملت ایران را یک اقدام ضد بشری خواند و اضافه کرد: دسترسی به دارو و واکسن از بدیهی ترین حقوقی است که همه کشور ها از آن برخوردارند، اما ملت ایران از این حق طبیعی محروم است و سلب این حق یک ظلم بزرگ و اقدامی ضد انسانی است.

روحانی همچنین با اشاره به تلاش های اجرا شده و پیروزیت ها برای ساخت واکسن کرونا در داخل کشور، ابراز امیدواری کرد که در سال 1400 با تکمیل فرایند واکسیناسیون کرونا به طور کامل در کشور مهار شود.

رئیس جمهور شرح داد: در سال گذشته وزارت بهداشت مجوز های مورد نیاز برای واردات واکسن از خارج کشور را از دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت کرد و برنامه ریزی های لازم را انجام داد و قرارداد هایی را با کوواکس و کشور های تولید کننده منعقد کرد، ولی متاسفانه موانع ناشی از تحریم های ظالمانه موجب انجام نشدن تعهدات آن ها شد.

در ادامه این جلسه، پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درخصوص دستورالعمل مرتبط با روز طبیعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تجمعات در این روز در اماکن تفریحی عمومی در شهر های قرمز و نارنجی ممنوع اعلام شود.

رئیس جمهور در آستانه روز طبیعت، از مردم خواست با توجه به شرایط حساس شیوع بیماری کرونا، در این روز ها به فکر سلامت خود و خانواده بویژه افراد سالمند و دارای بیماری زمینه ای باشند و با رعایت اصول بهداشتی از سلامت خودشان بیشتر مراقبت کنند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، بر استفاده از تجربیات پیروز سال گذشته در انجام طاعات و عبادات این ماه مبارک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دومین ماه رمضان کرونایی تاکید کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1800

به "ممنوعیت حضور در پارک و اماکن تفریحی شهر های نارنجی و قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت حضور در پارک و اماکن تفریحی شهر های نارنجی و قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید