نجات جان مردی 57 ساله پس از هفت بار ایست قلبی

به گزارش بارازعلی، مرد 57 ساله انگلیسی پس از 7 بار ایست قلبی به طرز معجزه آسایی از مرگ نجات یافت.

نجات جان مردی 57 ساله پس از هفت بار ایست قلبی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، دانکن استیفنسون، مرد 57 ساله انگلیسی، وقتی در حال گشت و گذار در کنار دریاچه با دوستان خود بود، دچار حمله قلبی شد. به دلیل موقعیت روستایی و شرایط بد آب و هوایی، دوستانش در تلاش برای کمک به او بودند تا اینکه پایان پیروز شدند از تلفن هتل یکی از روستا های نزدیک با اورژانس تماس بگیرند و درخواست آمبولانس کنند.

متاسفانه خیلی سریع شرایط این مرد بدتر شد و او از درد شدید و گرفتگی قفسه سینه رنج می برد. یک ساعت بعد، آمبولانس آمد و امدادگران فهمیدند که دانکن از یک حمله قلبی شدید رنج می برد و همین امر باعث شد، تا آن ها درخواست یک هلی کوپتر کنند و استیفنسون را به سرعت به بیمارستان منتقل کنند. هنگام نشستن هلی کوپتر، قلب مرد برای اولین بار متوقف شد، بنابراین او را به سرعت به سمت بیمارستان بردند و در حین پرواز، امدادگران پیروز به بازگرداندن نبض به قلب او شدند و دوباره تا هفت بار قلب او متوقف شد.

وقتی استیفنسون به بیمارستان رسید، تحت عمل جراحی اورژانسی قرار گرفت و در طی آن استنت در یکی از عروق مسدودش قرار گرفت. خوشبختانه استیفنسون بهبودی کامل یافت و تنها سه روز پس از بستری شدن در بیمارستان توانست به خانه خود برگردد.

استیفنسون گفت که او زندگی خود را مدیون خدمه آمبولانس هوایی است که پیروز شدند او را زنده نگه دارند و علی رغم اینکه قلبش 7 بار در هلی کوپتر اورژانس متوقف شد پزشکان توانستند دوباره او را به زندگی برگردانند، استیفنسون همچنین از دوستانش که برای نجات او تلاش کردند، صمیمانه تشکر کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1723

به "نجات جان مردی 57 ساله پس از هفت بار ایست قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات جان مردی 57 ساله پس از هفت بار ایست قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید