نکاتی درباره دادنامه که شاید ندانید

به گزارش بارازعلی، پیش از امضای دادنامه، اعلام مفاد و تسلیم رونوشت یا تصویر آن ممنوع است، متخلف از این امر، به موجب حکم دادگاه انتظامی قضات یا هیأت رسیدگی به تخلفات اداری به سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی محکوم می شود.

نکاتی درباره دادنامه که شاید ندانید

به گزارش، پیش از امضای دادنامه، اعلام مفاد و تسلیم رونوشت یا تصویر آن ممنوع استبه گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان؛ رأی دادگاه دادنامه خوانده می شود که با نام خداوند شروع و موارد زیر در آن درج می شود و به امضای دادرس یا دادرسان می رسد و به مهر شعبه ممهور می شود:

این موارد عبارت از شماره پرونده، شماره و تاریخ دادنامه و تاریخ صدور رأی؛ مشخصات دادگاه و قاضی یا قضات صادرکننده رأی و سمت آنها؛ مشخصات طرفین دعوی و وکلای آنان و نیز گردش کار و متن کامل رأی است.

دادنامه به طرفین یا وکیل آنان و دادستان ابلاغ می شود

پیش از امضای دادنامه، اعلام مفاد و تسلیم رونوشت یا تصویر آن ممنوع است.

متخلف از این امر، حسب مورد، به موجب حکم دادگاه انتظامی قضات یا هیأت رسیدگی به تخلفات اداری به سه ماه تا یک سال انفصال از خدمات دولتی محکوم می شود.

دادنامه به طرفین یا وکیل آنان و دادستان ابلاغ می شود و در صورتی که رأی دادگاه حضوری به طرفین ابلاغ شود، دادن نسخه ای از رأی یا تصویر مصدق آن به طرفین الزامی است. در این صورت، ابلاغ مجدد ضرورت ندارد. مدیر دفتر دادگاه مکلف است حداکثر ظرف سه روز پس از امضای دادنامه، آن را برای ابلاغ ارسال کند.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1205

به "نکاتی درباره دادنامه که شاید ندانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی درباره دادنامه که شاید ندانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید