هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده کیست؟

به گزارش بارازعلی، نمای بیرونی آپارتمان جزء مشاعات به حساب می آید. بنابراین اگر پنجره یا نورگیری که در قسمت مشاعات تعبیه شده دچار مشکل و خرابی گردد، تمام واحد ها باید در پرداخت هزینه های تعمیر آن مشارکت داشته باشند. اما این حالت برای تراس هم صدق می نماید؟

هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده کیست؟

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

هر ساختمان دارای هیئت مدیره است و بر اساس تصمیماتی که در آن هیئت مدیره و توسط مدیر ساختمان گرفته می گردد، اقداماتی نظیر تعمیرات داخلی ساختمان انجام خواهد شد. اما این سؤال مطرح می گردد که هزینه تعمیر نمای بیرونی ساختمان و تراس بر عهده چه کسی است؟ در بارازعلی به این سؤال، پاسخ داده شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

هزینه تعمیر بالکن بر عهده کیست؟

بسیاری از افراد این سوال را دارند که آیا نمای بیرونی بالکن و تراس جزء مشاعات حساب می گردد و در صورت ریزش نمای تراس یک واحد، تمام واحد ها باید هزینه تعمیر را پرداخت نمایند یا فقط بر عهده مالک همان واحد است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که نمای بیرونی آپارتمان جزء مشاعات به حساب می آید. حال اگر پنجره یا نورگیری که در قسمت مشاعات تعبیه شده دچار مشکل و خرابی گردد، تمام واحد ها باید در پرداخت هزینه های تعمیر آن مشارکت داشته باشند. اما از آنجایی که در بعضی از اسناد میزان متراژ بالکن و تراس ذکر شده است، پس می توان نتیجه گرفت این بخش ها جزء مشاعات ساختمان نیستند و مربوط به قسمت های اختصاصی هر یک از واحد ها به حساب می آیند و در صورت به وجود آمدن خرابی در تراس واحدی، همان واحد باید هزینه خرابی را پرداخت کند. بنابراین در صورتی که آن قسمت از ساختمان که دچار مشکل شده استفاده اختصاصی داشته باشد و صرفاً برای یک واحد نورگیری داشته باشد، هزینه تعمیر بر عهده همان واحدی است که نمای بیرونی آن دچار مشکل شده است.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با قوانین مشاعات ساختمان مشاعات ساختمان چیست و چه قوانینی دارد؟ را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 11 فروردین 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 977

به "هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تعمیر نمای ساختمان و تراس بر عهده کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید