پیگیری ارتفاع غیرمجاز ساخته شده در حریم سازه های آبی تاریخی شوشتر

سرپرست معاونت میراث فرهنگی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان و مدیر پایگاه سازههای آبی تاریخی شوشتر گفت: ساختوساز ملک چهار طبقهای در حریم سازههای آبی تاریخی شوشتر کاملا غیرمجاز، خارج از ضوابط و تخلف است و این ساختمان باید اصلاح گردد.

پیگیری ارتفاع غیرمجاز ساخته شده در حریم سازه های آبی تاریخی شوشتر

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده سرپرست معاونت میراث فرهنگی این اداره کل، امروز چهارشنبه 19 دیماه 97 باطرح موضوع ساخت ملک چهار طبقه در حریم سازههای آبی شوشتر خاطرنشان کرد: پس از تقاضای مالک در اردیبهشت امسال، اداره میراث فرهنگی شوشتر با ارتفاع هفت و نیم متر موافقت کرد که پس از پیگیریهای مالک با یک و نیم متر خر پشته نیز موافقت شده است.

او در مورد ساختوساز این ملک چهار طبقه اضافه نمود: این ملک به طور غیر قانونی تا این ارتفاع ساخته شده است که تیم حقوقی پایگاه پس از جمعآوری مستندات دال بر تخلف اجرا شده، اقدامات لازم را برای برخورد با این تخلف و طرح شکایت و تشکیل پرونده و پیگیریهای لازم را انجام دادهاند.

مدیر پایگاه سازههای آبی تاریخی شوشتر اضافه نمود: این ساختمان به طور قطع باید اصلاح گردد و سازمان میراث فرهنگی برای انجام این امر منتظر دستور قاضی پرونده است.

سرپرست معاونت ادارهکل میراث فرهنگی خوزستان اضافه نمود: این اطمینان را به تمام میراثدوستان کشور به ویژه مردم شریف و فهیم استان خوزستان و شهرستان شوشتر میدهیم که این موضوع قاطعانه درحال پیگیری است و به منظور جلوگیری از نقض قوانین میراث جهانی یونسکو و از بین بردن منظر بد میراث جهانی این شهرستان، برای تخریب ارتفاع غیرمجاز ساختهشده قاطعانه به وسیله دستگاه قضای یپیگیری خواهیم کرد.

همچنین امیر فرهادپور فرمانده پایگاه حفاظت اداره میراث فرهنگی شوشتر نیز با اذعان به تخلف مالک پس از صدور مجوز اداره میراث فرهنگی تأکید کرد: در طول ساخت این ساختمان بارها به وسیله پایگاه حفاظت و حتی نیروی انتظامی سعی در پیشگیری از ساختوساز این ملک را داشتهایم.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 2 خرداد 1398 شناسه مطلب: 222

به "پیگیری ارتفاع غیرمجاز ساخته شده در حریم سازه های آبی تاریخی شوشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری ارتفاع غیرمجاز ساخته شده در حریم سازه های آبی تاریخی شوشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید