کمپ ترک اعتیاد یا اردوگاه نازی ها!

اخیراً دادستان فردیس با انتشار عکسی در کانال خود از وضعیت کمپ های ترک اعتیاد فردیس انتقاد و با تشبیه یکی از این کمپ ها به اردوگاه های نازی خواهان بهبود اوضاع این کمپ ها شده است.

کمپ ترک اعتیاد یا اردوگاه نازی ها!

به گزارش خبرنگاران، دادستان فردیس گفته بسیاری از افراد حاضر در این کمپ ها از زندگی سیر شده اند و در خاتمه خبر داده سه نفر را که به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته بودند از این کمپ خارج نموده است.

جهانشاهلو عکسی را منتشر نموده و گفته که در این فضا مجوز گاوداری را هم قطعاً نمی دهند اما زیر نظر بهزیستی در حال فعالیت است. این کمپ با وجود 20 تخت، 120 نفر را در خود جا داده است.

او در فضای مجازی نوشته، از هفته قبل 2 نفر از همکاران اداری و قضایی اعلام تمایل کردند تا از کمپ های سطح شهر بازدیدهای غیر مترقبه داشته باشیم، عکس هایی را از وضعیت کمپ ها ارسال کردند که به حال خودم تاسف خوردم و عذاب وجدان دارم که چرا کوتاهی نموده ام.

وی ادامه داده، این عکس ها مربوط به دو تا کمپ مثلا نمونه شهرستان است؛ در عکس سمت راست مجوز گاوداری را هم قطعا نمی دهند اما زیر نظر بهزیستی دارد فعالیت می نماید، در کمپ دیگر که خودم بازدید کردم شبیه اردوگاه های نازی است از ساعت 9:30 دقیقه صبح کار را آغاز می نمایند آن هم در روی کف سرامیک و تا ساعت 11 شب بسته بندی کارتن انجام می دهند؛ 20 عدد تخت دارد اما 120 نفر را در این 4 دیواری که فقط یک سقف دارد جا داده و دارد استثمار می نماید.

حالا سید جواد موسوی، رییس اداره بهزیستی فردیس در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران پاسخ موضوع مطرح شده از سوی دادستان فردیس را داده و شرح داده، با توجه به تعداد بالای معتادان و با وجود اینکه امکان اضافه شدن کمپ جدید در این شهرستان وجود ندارد، ناچار به پذیرش بیش از ظرفیت در این مجموعه ها هستیم تا هزینه ترک اعتیاد به خانواده هایی که وضعیت مالی مناسبی ندارند تحمیل نگردد.

وی اظهار نموده، در حال حاضر 22 کمپ اعتیاد در فردیس فعال است که تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر وقوع تخلف در آنها ارائه نشده است. طبق آنالیز های اجرا شده تا کنون اعتراض و شکایتی مبنی بر عملکرد نامناسب کمپ های اعتیاد فردیس به دست ما نرسیده است.

وی اضافه نمود: از نظر بهزیستی مسئله ای درفرایند اداره این کمپ ها وجود ندارد مگر اینکه مواردی به صورت مکتوب و مستند از سوی مراجع ذیربط یا مردم ارائه گردد.

این مسئول شرح داد: در حال حاضر تیم نظارت بر فعالیت کمپ های اعتیاد متشکل از کارشناس بهزیستی، کارشناسی شورای هماهنگی و کارشناس دادگستری است که هر ماه یک بار به صورت سرزده به این کمپ ها سر می زند و روند کار آنها را آنالیز و در صورت مشاهده مشکل به صورت قانونی اقدام می نمایند.

موسوی با اشاره به ظرفیت محدودیت این کمپ ها خاطر نشان کرد: اغلب این کمپ ها به دلیل خدمات رایگانی که ارائه می دهند بیشتر از ظرفیت خود معتادین را در خود جای داده اند که این مساله قاعدتاً بر کیفیت خدمات رسانی اثر می گذارد. وقتی به دستور مقامات قضایی در کمپی که به عنوان مثال 40 نفر ظرفیت دارد ناچار به پذیرش 50 نفر هستیم این مساله مشکل ساز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 213

به "کمپ ترک اعتیاد یا اردوگاه نازی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمپ ترک اعتیاد یا اردوگاه نازی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید