[5 روش] به کارگیری رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون

به گزارش بارازعلی، یکی از اولین کارهایی که باید برای پیشرفت حرفۀ خلاقانه خود انجام دهید، این است که در خصوص انتخاب ترکیب رنگ ها اعتماد به نفس داشته باشید. دانستن اینکه چه رنگ هایی مکمل یکدیگر هستند، به خودی خود مهارت است و می تواند در همۀ زمینه های زندگی شما تأثیر مثبت داشته باشد. بیایید با کسب و کار دکوراسیون آغاز کنیم. هنگامی که درک درستی از مفهوم و معنای رنگ های مختلف داشته باشید، خواهید دید که چگونه آن ها می توانند بر ادراک تأثیر بگذارند. می توانید از این مزیت به نفع خود بهره ببرید. اگر می خواهید مخاطبان خود را به بروز حسی ترغیب کنید، رنگ می تواند به دستیابی به این هدف یاری کند. در دورۀ آموزش نحوۀ به کارگیری و مزایای رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون با این موارد آشنا می شوید.

[5 روش] به کارگیری رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون

آموزش نحوۀ به کارگیری و مزایای رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون

در دورۀ آموزش نحوۀ به کارگیری و مزایای رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون ابتدا با تئوری رنگ آشنا می شوید. تئوری رنگ، به خودی خود مبحث پیچیده ای است. رنگ ذاتاً تأثیر روانی و فیزیکی واقعی بر روی افراد دارد؛ بنابراین باید از آن با مقصودی خاص و هدفمند استفاده کرد. همه چیز به کنار، رنگ به تنهایی می تواند حالت افراد را تغییر دهد، آن ها را جذب و یا دفع کند، به آن ها انرژی دهد و یا آن ها را خموده و خسته کند، و یا به طور کلی همۀ تمرکز افراد را به خود جلب کند. قابلیت استفادۀ مسئولانۀ رنگ در دکوراسیون علیرغم سبک شما به تأثیر خارق العاده بر دکوراسیون شما یاری می نماید. در قدم بعدی رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون در چرخۀ رنگ، ایجاد و به کارگیری ساختار منطقی رنگ آموزش داده می گردد. از جمله پاسخ به این پرسش: چرا رنگ های معینی با یکدیگر ترکیبی مناسب ایجاد می نمایند، ولی با رنگ های دیگر دارای ترکیب مناسبی نیستند. چرخ رنگ هم در طی این دوره آموزش داده می گردد.

رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون در چرخۀ رنگ

رنگ های اصلی عبارتند از: قرمز، زرد و آبی. آن ها از دو نظر اصلی هستند: (1) آن ها ته رنگ هاپی هستند که قابل به وجود آمدن از ترکیب هیچ نوع رنگ دیگری نیستند، و برعکس (2) بقیۀ رنگ های دیگر از اختلاط و ترکیب این سه رنگ اصلی به دست می آیند.

رنگ های ثانویه بر روی چرخۀ رنگ زرد، قرمز، و آبی عبارتند از: سبز، نارنجی و بنفش (ارغوانی). این ها رنگ هایی هستند که دقیقاً در مجاورت رنگ های اصلی در چرخۀ رنگ قرار می گیرند. بین آبی و زرد، سبز؛ بین زرد و قرمز، نارنجی؛ و بین آبی و قرمز، بنفش (ارغوانی) قرار گرفته است.

رنگ های سوم که به نام رنگ های واسطه و یا تعدیل نماینده هم شناخته شده اند، رنگ هایی هستند که بین هریک از رنگ های اصلی و ثانویه قرار می گیرند. شش رنگ سوم وجود دارد و علیرغم اینکه گاهی اوقات با نام های معینی مانند قرمز شنجرف (ورمیلیون)، زیتونی روشن خطاب می شوند، به طور کلی به وسیله دو ته رنگ که از آن ها مشتق شده اند؛ مثلاً قرمز-نارنجی و یا آبی-سبز معین می شوند.

آشنایی با هارمونی رنگ، رنگ های آنالوگ و رنگ های مکمل از جمله رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون

پس از آشنایی با رنگ های اصلی و چرخۀ رنگ، با چگونگی کارکرد این رنگ ها با یکدیگر، ترکیب رنگ های مختلف، و ایجاد هارمونی رنگی آشنا می شوید. ترکیب رنگ ها، حداقل دو رنگ با یک رابطۀ معین در چرخۀ رنگ، هارمونی رنگ نامیده می گردد.

هنگامی که صحبت از هارمونی به میان می آید، به چیزی مانند ترکیب بندی دلپذیر قطعات با یکدیگر به فکر خطور می نماید. بنابراین، هارمونی به موضوعی اشاره دارد که لذت و مجذوب کنندهیت را متبادر می نماید. هارمونی عبارت است از تعادلی پویا.

با نگاهی به 12 بخش استاندارد چرخۀ رنگ، رنگ های آنالوگ عبارتند از هر سه رنگ مجاور در چرخۀ رنگ. برای مثال سُرخابی و یا ارغوانی روشن، قرمز و قرمز شنجرف (ورمیلیون) رنگ های آنالوگ هستند، چون یکی پس از دیگری قرار گرفته اند.

طبق تعریف، رنگ های مکمل هر جفت رنگ بر روی چرخۀ رنگ هستند که به طور مستقیم در جهات مخالف یکدیگر قرار گرفته اند. مانند قرمز و سبز (مثلاً قرار دادن یک جایگاه سبز در جلوی یک دیوار قرمز)؛ آبی و نارنجی، و بنفش و زرد ترکیبات رنگی مکمل یکدیگر هستند.

رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون به اسم طرح های رنگی رمانتیک برای دکوراسیون استفاده می گردد. مکمل های رنگی صورتی و سبز برای دکوراسیون رمانتیک منزل فوق العاده است. رنگ های سبز آرام بخش و مطبوع هستند. ته رنگ صورتی صمیمیت ایجاد نموده و فضا را رمانتیک می سازد. این دو رنگ مکمل برای دکوراسیون محوطه های بیرونی و داخلی ایده آل است. ترکیب رنگ های مکمل صورتی و سبز ترکیب های شگفت انگیز با تُن های مختلف تک رنگ خلق می نمایند. این ترکیب های رنگی با رنگ های مایل به آبی ، بژ روشن و ته رنگ طلایی حتی روشن تر به نظر می رسند

ترکیب های رنگ صورتی و رنگ سبز به اسم رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون

صورتی رنگی مفرح و دلپذیر، مناسب برای مبلمان خانگی، نقاشی دیواری با جزئیاتی رمانتیک است. رنگ های سبزی ایدۀ تزئینی شگفت انگیزی برای دکوراسیون راحت و مدرن هستند. کلیۀ رنگ های سفید، عاج، کرم، مروارید، مشکی، بژ، خاکستری مایل به آبی و رنگ های خاکستری هر رنگ صورتی را روشن و مجذوب کننده می نماید. به نیلوفرهای صورتی روی برگ های سبز نگاه کنید، ایده های تزئینات داخلی و دکوراسیون فضای باز را به رنگ صورتی و سبز ببینید. از زیبایی و ظرافت آن ها الهام بگیرید.

منبع: اتاق
انتشار: 12 شهریور 1400 بروزرسانی: 12 شهریور 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2005

به "[5 روش] به کارگیری رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "[5 روش] به کارگیری رنگ مکمل صورتی در دکوراسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید